We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[Zlecę] usunięcie usterki na serwerze Kimsufi

borec
30-06-2011, 19:32
Cytat Napisał trututu
Czy możesz Borec sprecyzować co masz na mysli? Uważasz że reinstalacja systemu na ten sam system (czyli OVH release 2) pomoże? Spotkałes się może kiedyś z problemem który opisałem?
Gdybyś wpisał w wyszukiwarkę "release ovh" wiedziałbyś o co mi chodzi. Ten system to stare jak świat, zepsute przez OVH Gentoo, którego nie da się używać. Najlepszym sposobem naprawy każdego problemu z release ovh jest zmiana systemu i instalacja czegoś normalnego. Właściwie czegokolwiek byś nie zainstalował, będzie lepsze niż to.

trututu
30-06-2011, 19:28
Czy możesz Borec sprecyzować co masz na mysli? Uważasz że reinstalacja systemu na ten sam system (czyli OVH release 2) pomoże? Spotkałes się może kiedyś z problemem który opisałem?

borec
30-06-2011, 19:23
Cytat Napisał trututu
Witam, zlecę usunięcie poniższej usterki na serwerze.

Mam serwer dedykowany kimsufi, system OVH Release 2 (gentoo), qmail.
Reinstalacja jest w managerze za darmo

trututu
30-06-2011, 18:33
Witam, zlecę usunięcie poniższej usterki na serwerze.

Mam serwer dedykowany kimsufi, system OVH Release 2 (gentoo), qmail.

Na serwerze ciągle coś się blokuje tak że wiadomości email wysyłane poprzez ten serwer nie dochodzą do adresatów. Po zrestartowaniu serwera wysyłka mejli na nowo działa prawidłowo (majle dochodzą) po czym po jakimś czasie znowu coś się blokuje i żadna poczta nie dochodzi.

Zauważyłem że częstotliwość blokowania się jest związana z ilością wysyłanych mejli. Jeśli wysyła się więcej mejli np kilkaset dziennie to usterka ta zdarza się często (np codziennie). Jeśli mejli wysyła się mniej to zdarza się rzadziej (np raz na tydzień).

Nie dochodza do adresatów zarówno mejle:
1. wyslane bezpośrednio z serwera (poprzez skrypt php wrzucony na serwer)
2. jak i mejle wysyłane poprzez program pocztowy (np outlook express) z dysku normalnego komputera na adres email którego skrzynka jest utworzona na tymże serwerze

Najlepiej proszę o osoby które spotkały się już z takim problemem i potrafia go naprawić.