We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

przeniesienie bloga na wordpress do OVH

slawqo
19-06-2011, 19:19
Tak, oczywiście masz rację, że można mieć dostęp do tej bazy. Tylko, że jak kolega pyta jak przenieść bloga to założyłem, że nie będzie to dla niego najłatwiejsza operacja a po co ma sobie jeszcze to wszystko komplikować. Może to moje założenie było błędne, jeżeli tak to sorry.
Bazy modułowe mają jeszcze jedną wadę - nie ma automatycznie robionych backupów tak, żeby był do nich łatwy dostęp.

Pik-Pok
19-06-2011, 18:29
z tym dostepem do bazy modulowej to nie do konca tak dla chcacego da sie zrobic:
- zainstaluj PMA
- z config'a WP skopiuj dane dostepowe
- dane do logowania do bazy (z config'a WP) wklej do config'a zainstalowanego PMA
i masz dostpe do bazy
zalety tych baz:
- mozesz ich zalozyc tyle ile potrzebujesz nie ma limitow (w kazdym razie nie bylo, nie jestem pewien jak jest teraz);
wady:
- niska liczba jednoczesnych polaczen co moze byc waskim gardlem dla bloga na WP;

slawqo
19-06-2011, 16:41
Do bazy modułowej nie ma dostępu przez phpmyadmin dostepny w managerze v3. Najlepiej usuń moduł Wordpress'a, który zainstalowałeś i wgraj wszystkie swoje pliki do katalogu www/ na serwerze. W panelu manager v3 utwórz sobie nową bazę, zaimportuj dane do tej bazy (przez phpmyadmin) i ustaw w pliku wp-config.php jej dane do połączenia (login, hasło i serwer) - dostaniesz te dane w mailu po założeniu bazy.
Bazę założysz w sekcji "Serwer wirtualny->nowa baza sql".

kubako83
19-06-2011, 13:08
Mam wielką prośbę o pomoc. Niestety mój poprzedni serwer był awaryjny i postanowiłem przenieść bloga (na Wordpress) na serwery OVH. Domenę już wcześniej miałem na ovh, teraz dokupiłem serwer wirtualny (Personal), zainstalowałem moduł WP i nie wiem co dalej począć...
Mam kopię bazy z wtyczki wp-db-backup oraz kopie wszystkich plików/folderów z poprzedniego serwera. Co mam z tym zrobić?