We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Memcache, APC

Linux admin
15-06-2011, 14:12
To oczywiście żartem powiedziane. Hipoteze opieram na tym, że gdzieś pisałeś, że masz 400 serwerów. Jeżeli nie pracują dla jednej usługi, to jest duża szansa, że mój projekt jest większy. Musiałbyś napisać coś więcej abyśmy się dowiedzieli kto ma "większego"

sojeft
15-06-2011, 00:32
A skąd wiesz, że interia jest bardziej obciążona od tego przy czym ja pracuje? Nie wiesz tego

Linux admin
14-06-2011, 17:48
A ja w trochę bardziej obciążonych (interia.pl)

Rozwiązywałem też już problemy wydajnościowe z SocialEngine, jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszam na priv admin@linux-administrator.pl.

sojeft
14-06-2011, 15:58
Witam, mam doświadczenie w obciążonych serwisach. Mogę pomóc. Zapraszam na gg: 5179505.

neg
14-06-2011, 15:24
"Twój serwer bazuje na systemie CentOS 5.4. W tym emailu
znajdziesz parametry niezbędne do połączenia się z serwerem.

Na serwerze zostały zainstalowane usługi niezbędne do tworzenia hostingu www:
- Web : apache2 / php5 / ssl
- Baza : MySQL5
- E-mail : postfix
- FTP : proftpd
- Admin : Small Business Panel"

dedyk w ovh
Core2duo 4GB RAM z raidem. Mówiąc krótko nie ma tragedii.

Z info na róznych forach dotyczących SocialEngine - ludzie mają po 10 tyś ludzi z czego po 100 na stronie i nie ma problemów na podobnych maszynach. U mnie jest 150 zarejestrowanych i ok 20-30 online.

Dodam że po restarcie - czyli póki cache nie zacznie być balastem chodzi jak złoto.

maciej
14-06-2011, 12:18
Też jest ważny sprzęt. Jeśli masz słaby sprzęt to nie ważne który wariant wybierzesz, zawsze odczujesz to "mulenie".

no4b
14-06-2011, 12:12
Nie wiemy jaki masz system i konfigurację. Trzeba by rzucić okiem najpierw.

neg
14-06-2011, 11:25
Posiadam stronę internetową (silnik SocialEngine.net) która w swoich opcjach ma następujące możliwości:

Pamięć Cache:

-Bazujące na Pliku
-Memcache
-APC
-Xcache

I teraz... Obecnie jest ustawienie "Bazujące na pliku". Strona nie jest wydajna. Muli aż miło. Raz w tygoidniu czyszczenie cache i restart pomaga ale tak być nie może. Pozostałe opcje są do ustawienia jednak z tego co wiem potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie na moim serwerze.
Nie ukrywam - nie znam się na tym Saperem byłem, handlowcem jestem, strona to hobby ;P

Czy jest szansa wykonania płatnej usługi - doinstalowania odpowiedniego softu - jesli tak - która opcja była by najodpowiedniejsza i jeszcze ważniejsze... Ile to kosztuje? Ew. Ile to powinno kosztować.