We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

VPS ovh - jak podpiac domene z OVH

michail_w
07-10-2013, 08:55
Podepnę się pod temat, mimo że juz ma swoje lata...
VPS zainstalowany kilka dni temu, do panelu loguję się już przez adres https://www.ovh.com/manager/web/, Centos 6.4, 64 bit.

Postawiłem bind'a, skonfigurowałem strefy, odblokowałem w iptables port udp 53, i nie propaguje. W wyżej wymienionym panelu w sekcji status (tej gdzie są usługi podświetlone na czerwono/zielono) mam DNS cały czas na czerwono. Chyba tylko dlatego nie propaguje domen.
W configu binda mam listen on port 53 { any; }

Edit:
Pomimo tego, że DNS cały czas działa, DNS w panelu zarządzania VPSem dalej jest czerwony. Mimo to sama usługa działa, musiałem odczekać jakiś czas aż domena się rozpropagowała sama.

slawqo
28-05-2011, 13:34
Możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy:
1. Korzystać z serwerów dns ovh (dns19.ovh.net i ns19.ovh.net) i w polu A jako adres IP na który wskazuje domena podać adres swojego serwera (nie ważne czy jest to dedyk, vps czy hosting w innej firmie).
2. Utworzyć na swojej maszynie strefę dns dla tej domeny, dodać ją do secondary dns (vps'a traktuj tak jak dedyki ovh czy rps'y czyli podajesz sdns2.ovh.net - inny jest tylko dla kimsufi więc nie wiem czego tu nie rozumiesz). W panelu manager domeny musisz wtedy zmienić serwery dns na swój i ten secondary dns.

I to wszystko. W jednym i drugim przypadku domena będzie wskazywać na serwer o adresie IP jaki ustawisz w polu typu A (w panelu manager lub na swoim serwerze).
Oczywiście na serwerze musisz jeszcze skonfigurować serwer www (apache lub jakiś inny), ale to już osobny temat.

marcin849
27-05-2011, 23:53
Sory kolego ale podajesz 2 sprzecznosci:

1 link(http://pomoc.ovh.pl/WskazanieDns)
wskazuje ze DNS mają być:
dns19.ovh.net
213.251.188.139
ns19.ovh.net
213.251.128.139

i tak MAM. bo to jest domena kupiona przez OVH....

a 2 link podaje domeny dla dedykowanego:
cyt: "DNS'y domeny na Twoim serwerze muszą być odpowiednio skonfigurowane: DNS 1: Twój serwer, DNS 2: sdns1.ovh.net."
czyli coś takiego jak:
nsXXXX.ovh.net w 1 i sdns1.ovh.net w 2 .

i poszedlem krokiem drugim i wpisalem w Managerze v3. Dnsy:
tj. pierszy vps12625.ovh.net drugi sdns1.ovh.net
i wyskakuje komunikat: "Strefa SOA dla domeny xvxvdfsgdfgdfg.pl nie jest dostępna na serwerze dns: vps12625.ovh.net"

I bądź tu mądry.......

więc który mam wybrać>>>>> ??? bo wg linku nr 1 mam taki jak powinen, a wg się nie da.........

OVH - to jest po prostu mega burdel w opisie konfiguracji i tyle. i dlatego tego nie potrafie ustawić. nawet nikt nie napisal czy VPS traktowac jako serwer dedykowany czy RPS czy jako virtualny itp.

M.

ps. sory ze jestes zmęczony - ale wystarczyloby żeby ktos przeczytał z OVH co napisal i umiescil to 1 raz a dobrze, to bym glupich pytan nie zadawal jak pewnie 500 innych osób wcześniej

ps. 2 tak samo wykupilem cPanel i w linku aktywacyjnym nie przyszlo haslo i login. i nie napisano na jakim porcie jest ten panel. wczesniej mialem zainstalowane WebAdmin i tam w linku aktywacyjnym to przyszlo, ale tam znowu mi nie dzialalo kompletnie te podpiecie domeny. wiec myslalem ze jak doplace 40zeta to cPANEL to zalatwi..............

Seifer
27-05-2011, 03:17
Jestem już trochę zmęczony więc przeczytałem twój post dość niedokładnie.
Zmianę nie koniecznie będziesz widział od razu, aktualizacja dns może trochę potrwać (nawet do 48h, chociaż zazwyczaj widać już po kilku godzinach).

Piszesz trochę chaotycznie (chociaż to może oznaka mojego zmęczenia :P ) i właściwie to nie wiem co konkretnie zrobiłeś.

Polecam lekturę:
- http://pomoc.ovh.pl/WskazanieDns
- http://pomoc.ovh.pl/InstalacjaDomenyNaDedykowanym

Sądzę, że całkowicie pominąłeś czynności opisane w pierwszym linku.

marcin849
26-05-2011, 09:55
Witam, mam problem. kupilem abonament na VPS.
i teraz chcialbym podpiąc swoje domeny z OVH, ktore wczesniej oplacilem.
byl na nich hosting start1m.

i teraz pytanie: jaka jest kolejnosc i co mam zrobic.poniewaz caly czas mi to nie dziala.

korzystam z panelu Webadmin i OVHM virtual hosting.
daje "podepnij domene"
potem wpisuje PHP5 i inne. no i zatwierdzam.
przeladowuje i nic.
domena dalej jakby podpieta pod hosting start1.i nie moge przez nią wejsc na panel webadmin, tylko po IP

co mam zrobic lapatologicznie ?

ps. dodatkowo - czy moge podpiac wszystkie moje 8 domen przez OVHM do tego VPSa ? czy wystarczy przekierowac w Managerze v3.
na tą jedną domene która będzie podpieta z OVHM ?