We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

htacess bo widac lamer straszny jestem

Pik-Pok
24-05-2011, 20:17
jesli korzystasz z oferty wirtualnego serwera powyzej Personal, to sie zainteresuj opcja multiftp

kryho79
24-05-2011, 14:06
Kolego...no, jestes niemal jak Bóg!!!
Wielkie Dzieki przez ogromne "W"i"D"
Sam bym w życiu na to nie wpadł

Fajnie, ze dziala to w koncu...ale w zasadzie to nie do konca mi o to chodzilo (ale to sie tez przyda)
Chcialem podzielic uprawnienia na serwerze tak, aby komus udostepnic serwer i by tam mogl wrzucac cos, nie dotykajac reszty moich folderów na serwerze (by mial dostep tylko do tego folderu do ktorego mu pozwole). Czy tak sie da?

slawqo
24-05-2011, 13:26
Jeżeli zapisałeś plik .htaccess na komputerze z Windows to powinieneś przesłać go na serwer w trybie transferu ASCII a nie binarnym. Przesłanie w trybie binarnym powoduje, że ma on nadal format znaku nowej linii taki jak w systemach Windows a nie taki jak w systemach Unix i to może powodować problem.
Możesz też spróbować otworzyć plik .htaccess w net2ftp (dostępny w managerze). Jeżeli są w nim jakieś niepoprawne znaki, będziesz mógł to poprawić bezpośrednio w przeglądarce i zapisać na serwerze.

kryho79
24-05-2011, 11:46
Cytat Napisał no4b
Przecież dostałeś dokładną linijkę jakiej masz użyć od Pik-Poka. Czego nie rozumiesz?
kolego ano nie rozumie jednego mam wpisane:

'AuthUserFile' /homez-309/taxforyo/www/filmy/.htpasswd
'AuthGroupFile' /dev/null
'AuthName' "Acces Restreint"
'AuthType' Basic

require valid-user

i nie dziala, wyskakuje internal error - tego nie rozumie, jesli widzi ktos blad to po prostu niech go wskaze bo z rad typu ze ktos mi juz cos napisal niewiele wynika.
Pojawia sie taki blad:"
[Tue May 24 12:40:32 2011] [alert] [client 77.252.185.18] [host taxforyou.pl] /homez.309/taxforyo/www/filmy/.htaccess: Invalid command '\xef\xbb\xbf'AuthUserFile'', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration"
moze to pomoze bo mnie to wiele nie mowi - jak mowilem lama jestem w tej kwestii

Mimo wszystko dziekuje za poswiecony czas.

no4b
24-05-2011, 11:34
Przecież dostałeś dokładną linijkę jakiej masz użyć od Pik-Poka. Czego nie rozumiesz?

kryho79
24-05-2011, 11:32
No wlasnie - pytanie jak ma wygladac by nie byl popsuty...
juz mi rece opadaja.

Pik-Pok
24-05-2011, 07:43
wywolanie adresu http://taxforyou.pl/filmy pokazuje blad 500. stad wniosek, ze masz "zepsuty" plik .htaccess najprawdopodobniej.

kryho79
23-05-2011, 21:51
Cytat Napisał Pik-Pok
ten wpis powinien wygladac tak:
'AuthUserFile' /homez-309/taxforyo/sciezka/do/pliku/.htpasswd
czytaj ze zrozumieniem
Wybacz kolego, ale jak się ma o czymś pojęcie to sie to rozumie i idzie bez problemu, a jak nie wiesz czy ' odpowiada za znacznik czegos czy nalezy do opisu to juz zaczynaja sie schody.
czyli jak ma wygladac ten wpis bo znow z 20 prob i nici.(sciezke dostepu podalem we wczesniejszym poscie)
co w tym zapisie jest nie tak?
'AuthUserFile' /homez-309/taxforyo/www/filmy/.htpasswd
(specjalnie "filmy" z malej bo juz nawet katalog zmienilem na pisane z malej litery by nie bylo watpliowsci i dalej echo - wchodze do katalogu normalnie)

Niech to juz mam za soba i niech wiedza dziele sie z innymi.

Pik-Pok
23-05-2011, 20:58
ten wpis powinien wygladac tak:
'AuthUserFile' /homez-309/taxforyo/sciezka/do/pliku/.htpasswd
czytaj ze zrozumieniem

kryho79
23-05-2011, 20:34
Czy mi ktoś lopatologicznie wytlumaczyc jak to ma byc:

Serwery danych : homez-309
Login: : taxforyo
zabezpieczyc chce plik dajmy na to Filmy i w nich umiescilem plik .htpasswd oraz .htaccess, wiec ścieżka do pliku normalnie wyglada tak:
http://taxforyou.pl/www/Filmy/.htpasswd

Napisane jest tu jak to ma byc
http://pomoc.ovh.pl/ZabezpieczenieHtaccess

wiec tak:

'AuthUserFile' /homez-309/taxforyo/'ftp.taxforyou.pl/www/Filmy/.htpasswd'/.htpasswd
'AuthGroupFile' /dev/null
'AuthName' "Acces Restreint"
'AuthType' Basic

require valid-user

czy moze ma byc w pierwszej linii tak:

'AuthUserFile' /homez-309/taxforyo/'http://taxforyou.pl/www/Filmy/.htpasswd'/.htpasswd

czy jeszcze na 20 innych sposobow np bez 'www' pośrodku czy bez ".htpasswd" po Filmy

kto pomoże jak to wklepac bo juz wychodze z siebie.
Wielkie dzieki