We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Promocja serwera wirtualnego «Starter» z domeną .pl - pytanie

patrix
05-05-2011, 13:42
Ok, dzięki to wszystko co chciałem wiedzieć.

slawqo
05-05-2011, 07:31
Pewnie się da ale to już będziesz musiał napisać do bok żeby dowiedzieć się dokładnie jak to zrobić.

patrix
04-05-2011, 23:21
Dzięki za informacje.
A co z kontem na OVH jako takim, też będzie dało się usunąć ?
Pytam bo po wygaśnięciu domeny i serwera nie będzie już potrzeby przetwarzania moich danych osobowych.

slawqo
04-05-2011, 22:58
Na fakturze był okres 12 miesięcy bo na tyle może być zamówiona domena .pl. Serwer zostanie automatycznie sam przedłużony na kolejny rok po upływie pierwszego roku. Nie musisz się obawiać żadnych opłat. Po drugim roku jak tego nie odnowisz to domena i serwer wygasną.

maciej
04-05-2011, 22:13
Wyczyść serwer z danych i nie opłacaj go. Albo w managerze z tego co pamiętam jest opcja odmówienia.
Jeśli nie opłacisz to nie stracisz konta tylko serwer, domena pewnie na rok z góry opłacona wiec może zostać.

patrix
04-05-2011, 21:59
Witam,

w listopadzie 2010 skorzystałem z promocji OVH.
Promocyjna usługa była mi potrzebna jedynie na około 6 m-cy, aktualnie już tego nie używam,
przechodząc do sedna sprawy, w regulaminie zostało napisane:
Artykuł 7
Czas trwania / Odnowienie usługi
W ramach oferty promocyjnej usługa jest uruchamiana na okres 12 miesięcy (słownie: dwunastu), a następnie odnawiana na identyczny okres. (...)
Odnowienie następuje automatycznie, czy muszę w panelu coś klikać ? Bo nie chcę tego przedłużać.
W zasadzie chciałem już skasować wirtualny i domenę, ale trzeba słać pocztą papierowe zgłoszenie... (szkoda, że rejestracji tak nie utrudniacie )
Konto (wirtualny+domena) samo z siebie się skasuje ? Na fakturze widnieje na okres 12 m-cy.
Pytam się, bo nie chcę się niepotrzebnie wpakować w jakieś opłaty.
Z tego co wyczytałem nie bawicie się w 'automatyczne przejścia w okresy rozliczeniowe', tylko brak opłaty = strata konta:

13.3. Odnowienie usługi (...)

Te wiadomości email będą wysyłane do Klienta według następującego kalendarza: (...)
usunięcie serwera wirtualnego 15 dni po zakończeniu okresu trwania umowy. (...) W przypadku nie uiszczenia opłaty za odnowienie usługi lub usług, OVH nie dokona odnowienia żądanego przez Klienta. Klient otrzyma email powiadamiający o zatrzymaniu działania serwera wirtualnego w rocznicę jego uruchomienia. OVH dokona ostatecznego usunięcia usługi w 15 dni po upływie okresu, na który umowa została zawarta. Klient otrzyma wiadomość email z informacją o usunięciu serwera wirtualnego z powodu braku płatności.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!