We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

kopiowanie danych miedzy serverami

slawqo
08-05-2011, 19:58
W przypadku serwerów wirtualnych masz możliwość przez ssh uruchamiać jakieś skrypty, zarządzać swoimi katalogami itp. Nie ma możliwości skorzystać np. wget'a bo masz poblokowane wyjścia na zewnątrz. Jak uruchomisz przez ssh jakiś skrypt, który powinien pobrać dane z jakiegoś innego serwera to też Ci to nie przejdzie. Takie skrypty powinieneś dodawać do CRON'a w panelu manager.

Cytat Napisał Rozz
odstraszająca opłata instalacyjna
O jakiej opłacie instalacyjnej piszesz? W przypadku serwerów wirtualnych płacisz jedynie za rok użytkowania konta. Płatność jest faktycznie "z góry", ale nie ma tam żadnej opłaty instalacyjnej.

Rozz
08-05-2011, 16:58
Cytat Napisał slawqo
Od oferty Pro faktycznie jest dostęp przez ssh, ale w ssh nie ma możliwości "wyjścia" gdzieś na zewnątrz. Czyli z poziomu ssh nie pobierzesz plików przez ftp, czy np. wget'em z innego serwera.
Nie rozumiem. SSH jest właśnie od tego by był tam klient ftp czy inny wget, może chociaż można scp używać ?
Jeżeli nie to co tam właściwie jest ?

Możesz napisać coś więcej. Nie miałem okazji tego potestować (odstraszająca opłata instalacyjna), a dobrze by było wiedzieć co tam faktycznie jest na przyszłość.

slawqo
30-04-2011, 22:59
Cytat Napisał Rozz
Zawsze wydawało mi się ze serwery wirtualne posiadają dostęp ssh. Przynajmniej tak na stronie jest napisane: http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/
Od oferty Pro faktycznie jest dostęp przez ssh, ale w ssh nie ma możliwości "wyjścia" gdzieś na zewnątrz. Czyli z poziomu ssh nie pobierzesz plików przez ftp, czy np. wget'em z innego serwera.

Rozz
30-04-2011, 20:11
Zawsze wydawało mi się ze serwery wirtualne posiadają dostęp ssh. Przynajmniej tak na stronie jest napisane: http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/

maciej
28-04-2011, 15:33
@ksysinek aby php działało trzeba postawić serwer www. A do ftp nie specjalnych rzeczy. Ja zawsze na ftp miałem dobre transfery. Lepiej zrobić już skrypt bash, perl, aby same pobierały.

OPTRONET
28-04-2011, 09:04
ftp samo w sobie wykorzystujące metodę serwer > klient, klient > serwer nie jest szybkie ani wygodne. Lepszą metodą jest zainstalowanie na serwerze docelowym skryptu .php który połączy się ze źródłową maszyną i pobierze wskazane pliki.

maciej
27-04-2011, 17:46
Jest wiele możliwości np: ftp, nfs.

krisoo
27-04-2011, 17:07
Specjalnie dokonałem rejestracji aby móc wypowiedzieć się w tym temacie.

Ja również jak poprzednik poszukuję najlepszego (najszybszego) rozwiązania do przekopiowania dużej ilości plików między dwoma serwerami wirtualnymi.

Wśród różnych pomysłów jakie przychodzą mi do głowy są: wykonanie specjalnego skryptu php na jednym z serwerów, który pobierze dane z drugiego, pobranie danych poprzez ftp i przerzucenie na drugi serwer lub logowanie na serwer poprzez ssh i połączenie albo do drugiego serwera albo do jego backupu i pobranie plików.

Jaka jest Wasza propozycja?

Z góry dziękuję za pomoc!

jarosek
27-04-2011, 13:24
W ovh mam 2 serwery virtualne. Czy mogę miedzy nimi kopiować bezposrednio dane? Jesli tak to proszę o informacje jak dokladnie nalezy to zrobic.

z gory bardzo dziękuje za pomoc!