We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem ze sklepem! Proszę o pomoć!

slawqo
17-04-2011, 18:28
Jak zmieniłeś hasło do bazy to skrypt nie może się do niej zalogować. Musisz połączyć się z serwerem przez ftp, poszukać plik konfiguracyjny (config.php lub coś w tym stylu) i zmienić w nim hasło do bazy na to nowe, którego używasz przy wejściu do phpmyadmin. To jest to samo hasło więc na przyszłość pamiętaj też, że jak nie pamiętasz hasła do bazy to możesz je odczytać z tego pliku konfiguracyjnego.

hdmagic
17-04-2011, 16:10
Infolinia OVH prosiła skierować pytanie do administratora
Zatrudnij administratora, lub zleć wykonanie zmian.

kastertoy
17-04-2011, 15:52
mam fatalny problem. Dostałem dzisiaj wiadomość od hostingu:

„Witamy,

Na Państwa serwerze przypisanym do domeny
znajduje się baza danych zainstalowana na
serwerze mysql5-3.pro.

Informujemy, że jej rozmiar przekroczył 90% zalecanej
wartości. Prosimy przedsięwziąć odpowiednie kroki,
aby go zmniejszyć. Jesteśmy zobowiązani zachować optymalną
jakość usług na serwerze mysql5-3.pro, dlatego w przypadku
przekroczenia zalecanego rozmiaru będziemy zmuszeni ją
tymczasowo zawiesić.

Mogą Państwo również zamówić opcję większych baz danych
lub zwiększenia rozmiaru bazy danych (w zależności od oferty
hostingowej) z poziomu managera.

Rozmiar bazy: 46 Mo
Zalecany rozmiar: 50 Mo

Z poważaniem,
Biuro Obsługi Klienta OVH”

Zgodnie z ich prośbą w ich Panelu próbowałem załogować się na PhpMyAdmin (dla wyczyszczenia bazy), niestety nie miałem hasła do tego PhpMyAdmin i poprosiłem ich o nowe. Oni go wygenerowali i podesłali do mnie wiadomość:

Serdecznie witamy,
Nowa baza MySQL została zainstalowana na naszym serwerze.

Jedynie nasze serwery mogą się połączyć z serwerem MySQL.
Każde inne połączenie będzie miało następujący błąd:
Warning: MySQL Connection Failed: Host "ip.twoje.połączenie"
is not allowed to connect ...

Po tym wszystkim (zmiana hasła Php My Admin) nic nie zmieniałem i na stronie wyskakują błąd połączenia. Infolinia OVH prosiła skierować pytanie do administratora sklepu w celu korekty skryptu. Ponieważ nie mam admina, to proszę pomocy w zakresie tego problemu. Nie mogę zlikwidować błędy polączenia:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'xxxx'@'10.0.104.72' (using password: YES) in /www/includes/functions/database.php on line 19

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /www/includes/functions/database.php on line 23

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /www/includes/functions/database.php on line 23
Unable to connect to database server!

Czy ktoś może poradzić co tu mam zrobić krok po kroku. Sklep na podstawie Os-Commerce.
Dziękuję!