We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Domenta u innego dostawcy server w ovh

slawqo
04-03-2011, 20:31
Cytat Napisał Micchaleq
Otrzymałem info od obsługi, że 60 free nie skonfiguruje tak bym mógł zrobić przekierowanie przez dns
Dokładnie. Jak chcesz to zrobić na 60Free to jedyne rozwiązanie to utworzenie przekierowania www. Szczegóły znajdziesz w tym przewodniku.
Dostałeś już taką odpowiedź od rielev w innym temacie. Po co w ogóle zakładasz dwa tematy na jeden temat?

Micchaleq
04-03-2011, 10:57
Witam,

Chciałbym aby domena wskazywała na moj serwer micchalek.ovh.org

więc aby adres www.mypmp.pl odczytywał plik index z katalogu głównego na serwerze

następnie jeżeli będe miał jakiś folder na serwerze np strona i tam plik index
aby po wpisaniu mypmp.pl/strona odczytywało właśnie ten plik.

Nie wiem czy tak to się fachowo nazywa ale chciałbym przypisać domene mojemu serwerowi.

dodane zostały DNS-y dns18.ovh.net ns18.pvh.net

w strefie dns mam coś takiego :
.mypmp.pl NS ns18.ovh.net
.mypmp.pl NS dns18.ovh.net

Na moją logikę powinno to działać

Ale dalej mam coś dziwnego :
.mypmp.pl MX 1 redirect.ovh.net
.mypmp.pl A 213.186.33.5

Otrzymałem info od obsługi, że 60 free nie skonfiguruje tak bym mógł zrobić przekierowanie przez dns

slawqo
04-03-2011, 09:11
Pokazuje się webmail bo domena wskazuje na adres: 213.186.33.5 a to jest adres serwera redirect.ovh.net
Napisz dokładnie co chcesz zrobić z tą domeną, czy chcesz ją gdzieś przekierować czy może skonfigurować jako multidomena na jakimś serwerze.

Micchaleq
04-03-2011, 00:12
domena o której mowa to mypmp.pl

teraz po wpisaniu pokazuje się tak jakby webmail

slawqo
03-03-2011, 20:31
A dodałeś tą domenę do swojego panelu manager i utworzyłeś dla niej strefę DNS na serwerach ovh? Jeżeli zrobiłeś to dzisiaj (lub jakoś niedawno) to prawdopodobnie masz strefę na serwerach dns18 i ns18.ovh.net

Micchaleq
03-03-2011, 15:01
Witam serdecznie,

Mam wykupioną domenę u innego dostawcy, aby domena działała koniecznie muszę podać serwer DNS, DNS1 , DNS2

Ktoś pomoże? ( mam 60free )

Nie wiem czy to jest to :
dns18.ovh.net
ns18.ovh.net