We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Podstawowe serwery dns

AdrianM2
19-02-2011, 17:55
Cytat Napisał slawqo
dns18 jest aktualny dla domen, które były aktywowane w ostatnich dniach (no może od początku lutego). Jeżeli kiedyś miałeś jakieś inne (np. dns17) to takie masz nadal. Możesz w panelu manager wejść do "Domeny&DNS->Strefa DNS" i tam w polach typu NS zobaczysz na jakich serwerach w OVH masz strefę. Takie serwery podaj jako serwery dns dla tej domeny.
Dzięki, w "Strefie DNS" mam zapisane dnsy:
ns11.ovh.net
dns11.ovh.net

więc zmienię je na takie i sprawdzę czy zadziała.
---------
edit:

Zadziałało. Bardzo dziękuję za pomoc.

slawqo
19-02-2011, 17:03
dns18 jest aktualny dla domen, które były aktywowane w ostatnich dniach (no może od początku lutego). Jeżeli kiedyś miałeś jakieś inne (np. dns17) to takie masz nadal. Możesz w panelu manager wejść do "Domeny&DNS->Strefa DNS" i tam w polach typu NS zobaczysz na jakich serwerach w OVH masz strefę. Takie serwery podaj jako serwery dns dla tej domeny.

msz
19-02-2011, 16:20
Kod:
~ % dig -t NS mojadomena.com +short
ns1.needhost.com.
ns2.needhost.com.
Zacznij może od przedstawienia swojej prawdziwej domeny.

AdrianM2
19-02-2011, 15:03
Witam,

jakie są podstawowe serwery dns dla domeny zakupionej w ovh?
Jakiś czas temu zmieniłem serwery na inne i wszystko działało poprawnie, ale gdy parę dni temu chciałem zmienić je ponownie na te podstawowe żeby móc zmieniać rekordy przez panel (na stronie pomocy przeczytałem że są to: dns18.ovh.net i ns18.ovh.net ) po sprawdzeniu domeny na:

Kod:
http://private.dnsstuff.com/tools/traversal.ch?domain=mojadomena.com&type=A
wyskakuje mi komunikat "[Broken DNS server: Reports that it refuses to respond!]"

Czy nie są to podstawowe serwery dns?