We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

php mail () nie dziala

no4b
03-02-2011, 08:08
MX ma znaczenie tylko w przypadku odbierania poczty. Logi, które podesłałeś to nie są logi systemu pocztowego.

moteq
03-02-2011, 00:49
no sendmail to jest domyslnie w freebsd chyba

zreszta zainstalowalem inne jak postfix ale tez nie dziala mail()

-------------------------------------------------------------------------

tak sie zastanawiam czy to nie jest kwestia dns w konfiguracji domeny, to chyba to bedzie bo juz kombinowalem na wszystkie sposoby
DNS
Działanie serwera pocztowego wymaga ustawienia w opisie strefy dns odpowiednich wpisów zapewniających przyjmowanie i obsługę poczty dla całej domeny. Poniżej przedstawiam taką strefę (przykład dla bind'a) wraz z rekordem MX (Mail eXchanger):
http://www.bsd4u.org/content/view/34/128/

furek
03-02-2011, 00:43
A masz jakąś usługę mailową zainstalowaną?

moteq
03-02-2011, 00:39
Witam co to moze byc ze mail w php nie dziala, w php.ini sendmail mam ustawiony na /usr/bin/sendmail

przy wysylaniu za pomoca shella wiadomosci email dochodza a z php nie chca

domene mam w home i tylko przekerowana na freedns na dedyka jak to ma jakies znaczenie .

z log mam takie cos
Kod:
mail() on [/home/emaile/public_html/mailer.php:176]: To: mowcog@gmail.com -- Headers: From: Mailr Message-ID:  MIME-Version: 1.0 Content-type: text/html; charset=UTF-8 Content-transfer-encoding: 8bit Date: Wed, 02 Feb 2011 11:12:55 +0100 X-Priority: 3 X-MSMail-Priority: Normal X-Mailer: PHP
mail() on [/home/emaile/public_html/mailer.php:210]: To: xxxxx@gmail.com -- Headers: From: asdas   Reply-To:   MIME-Version: 1.0  Content-Type: text/html  Content-Transfer-Encoding: 8bit    cxbxcvb
mail() on [/home/emaile/public_html/mailer.php:176]: To: mowcog@gmail.com -- Headers: From: Mailr Message-ID:  MIME-Version: 1.0 Content-type: text/html; charset=UTF-8 Content-transfer-encoding: 8bit Date: Wed, 02 Feb 2011 11:13:00 +0100 X-Priority: 3 X-MSMail-Priority: Normal X-Mailer: PHP