We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

perso + Wordpress

xfaq
10-01-2011, 18:51
A no, aktualizacje wordpress'a na perso ovh to jest plac zabaw dla małych dzieci. Mam koparke, ale musze korzystać z wiadereczka. Na całe szczęście tylko do maja...

Potwierdzam więc: mam tak samo jak Ty.

Tuudi
10-01-2011, 15:57
Cytat Napisał otto
Nie przejmuj się i głowa do góry. Problem jest znany i od dłuższego czasu nierozwiązany. Wynika on z faktu że OVH zablokowało port 80 co uniemożliwia pobieranie danych do aktualizacji WordPresa'a. Można to zrobić manualnie poprzez serwer FTP.
Po wymianie maili z supportem OVH, dowiedziałem się, ze port 80 jest odblokowany, niemniej konfiguracja serwera nie pozwala na automatyczną aktualizację - obciąża za bardzo serwer.

Widzę, ze w tej sprawie nic zrobić się nie da. Nie wspomnę, że uważam to za skandaliczne - na innych tańszych hostingach aktualizacje Wordpressa śmigają bez problemu - jakoś sobie z chwilowym obciążeniem serwera poradzili. Rok jakoś przeboleje ręcznie aktualizując skrypty.

slawqo
09-01-2011, 15:41
Cytat Napisał otto
...instalowanie Wordpressa przez moduły w OVH nie daje dostępu do bazy danych...
Dostęp do bazy danych takiego modułu jest możliwy, ale trzeba samemu zainstalować sobie phpMyAdmin. Jako dane dostępowe do phpMyAdmin trzeba podać dane takie jak w pliku konfiguracyjnym zainstalowanego skryptu.
Jednak baza danych zainstalowana z modułem ma większe ograniczenia niż bazy dostępne w ramach wykupionego serwera, np. możliwe są w niej chyba jedynie 3 jednoczesne połączenia z bazą w 1 sekundzie

otto
06-01-2011, 11:32
Cytat Napisał Tuudi

Jeżeli ktoś miał podobny problem - bardzo proszę o porady
Nie przejmuj się i głowa do góry. Problem jest znany i od dłuższego czasu nierozwiązany. Wynika on z faktu że OVH zablokowało port 80 co uniemożliwia pobieranie danych do aktualizacji WordPresa'a. Można to zrobić manualnie poprzez serwer FTP.

Ręczna aktualizacja WP, wygląda prawie tak samo jak jego instalacja.
Przez FTP kopiujesz poszczególne katalogi i pliki z najnowszej wersji WP.
Zanim jednak rozpoczniesz zrób backup - skopiuj wszystkie pliki i foldery gdzieś na twardy dysk.

WAŻNE podczas aktualizacji nie wolno nadpisać (czy podmienić) pliku wp-config.php ( w samej instalce i tak go nie będzie ), oraz katalogu wp-content.

Później, w katalogu wp-content podmieniasz katalog languages na najnowszy, i jeżeli jakieś wtyczki wymagają uaktualnienia, to także pobierasz ich najnowszą wersję, oraz pakujesz do katalogu wp-content/plugins/ i nadpisujesz obecny katalog z ową wtyczką. U mnie zadziałało chociaż niestety dowiedziałem się że instalowanie Wordpressa przez moduły w OVH nie daje dostępu do bazy danych...

Dlatego właśnie zainstalowałem Wordpressa na własnej bazie (hosting - personal) co nie było bajecznie proste (porównując np. do Home czy Active24) - polecam taką instalacje na bazie danych (nie poprzez moduły w OVH) tym którzy będą chcieli kiedyś uzyskać dostęp do swoich stron i przenieść bazę danych do innego usługodawcy

W każdym bądź razie powodzenia z aktualizacją.

rielev
05-01-2011, 16:28
Jakie błędy się pojawiają, co się dzieje?
Sprawdź w managerze, czy aby skrypt aktualizacyjny nie przeciąża serwera.

Tuudi
04-01-2011, 23:13
Dzień dobry !

Czy jest może na forum osoba, która korzysta z hostingu personal i systemu blogowego Wordpress? Z Wordpressa korzystałem już na 3 innych hostingach i nie było z nim żadnego problemu.
Na OVH nie działają automatyczne aktualizacje - próbowałem już chyba wszystkich możliwych metod rozwiązań - chyba po prostu jestem za głupi ;-)

Jeżeli ktoś miał podobny problem - bardzo proszę o porady