We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

brak polskich znaków w kopii bazy.

alex51
05-01-2011, 10:35
Codziennie z rana i wieczorem (niezmiennie od 4 lat) robię kopie baz danych w PMA. Przypadek sprawił, że w jednej z baz wystąpiła konieczność odzyskania wpisów dokonanych w nocy przez admina a skasowanych przeze mnie z rana, jako omyłkowych. Okazało sie, że były to potrzebne informacje i dla oszczędzenia czasu i fatygi postanowiłem je odzyskać prosząc o zrzut bazy.
O wynikach złego kodowania powiadomiłem drogą @ oraz bezpośrednio zgłaszając problem w managerze. Odpowiedzi zacytowałem powyżej i niesmak pozostał, bo czuję się tym faktem naciągany na kolejny wydatek. Oczywiście więcej nie skorzystam z zrzutów bazy ovh, większe zaufanie mam do samodzielnego kopiowania bazy danych. Niemniej ovh traci we mnie swojego gorącego rzecznika na forum joomla, gdzie jako moderator tego forum od lat usiłowałem przedstawiać argumenty świadczące o rzetelności hostingu ovh.

no4b
05-01-2011, 08:29
Zrzut możesz wykonać sam. Fakt, że niedziałająca funkcja w managerze OVH nie jest niczym chlubnym, ale wybrałeś złą drogę. Właściwa to zgłoszenie błędu w tickecie oraz wykonanie zrzutu inną drogą. OVH nie zarządza Twoją usługą.

alex51
05-01-2011, 08:03
Sprawę wyjaśniła odpowiedź, jaką otrzymałem z pomocy technicznej ovh. Wyjaśniła i zarazem zastanowiła. Cytuję treść @:
Niestety jeżeli kopia nie zawiera polskich znaków to nie ma możliwości ich odtworzenia.

Przesłany do Pana zrzut bazy został wygenerowany przez nasz automatyczny system tworzenia zrzutów, w którym nie są poprawnie zachowywane polskie znaki.

Jeżeli chodzi o wykonanie przez nas kopii bazy danych to jest to usługa płatna 80zł/netto. Jednak może to być jedynie kopia aktualnej bazy danych.

Taką samą operację powinien być Pan wstanie samodzielnie przeprowadzić z poziomu phpMyAdmin.
Zastanawiam się teraz, czy słusznie tak walczyłem na forum joomla, zachwalając hosting na ovh i wskazując go jako atrakcyjny pod względem ceny i parametrów, skoro teraz na własnej skórze przekonuje się, że w tak oczywistej sprawie jak uzyskanie poprawnej kopii bazy danych nie można liczyć na pomoc hostingu ovh.
Czuję się w obowiązku sprostowania moich wszystkich wcześniejszych wypowiedzi na forum joomla, informując tam o tym "kruczku" ze zrzutem bazy danych, który nie nadaje się do niczego.
Uważam, że dla reputacji formy ovh nie będzie to korzystne, ale trudno, po 4 latach udanej współpracy takiej niespodzianki się nie spodziewałem.

no4b
04-01-2011, 08:15
Jeśli masz już przed konwersją same znaki zapytania i nie jet to kwestia Twojej czcionki, która czegoś nie zawiera to niestety informacja została bezpowrotnie utracona. W sprawie problemu napisz ticket przez manager OVH.

alex51
04-01-2011, 07:35
Nie zawracałbym Państwu głowy, gdyby było to tak proste. Wszystkie polskie znaki są zastąpione znakiem pytajnika - ?, tak więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek kodowaniu. Przynajmniej nie rozpoznaje go Gżegżółka a inne stosowane przeze mnie edytory (EditPad Pro, Notatnik SP czy Notepad++) nie pomagają w skutecznej zmianie kodowania. Znaki zapytania nadal pozostają w miejscu polskich znaków diakrytycznych.

no4b
03-01-2011, 19:31
Zobacz jakie kodowanie ma zrzut jaki posiadasz i skonwertuj do pożądanego.

alex51
03-01-2011, 16:49
Zazwyczaj posługuje się PMA dla robienia kopii baz danych. Dzisiaj jednak poproszono mnie o przywrócenie bazy z wykorzystaniem zrzuty bazy, dokonanego przez manger. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem wszędzie w miejscu polskich znaków diakrytycznych same znaki zapytania.
Sprawdzałem wcześniej przez PMA tego problemu nigdy nie było. Czy jest jakaś możliwość zamawiania zrzutu bazy danych, możliwego do normalnego wykorzystania?