We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

.htaccess i php 5

xoxzielonyxox
03-01-2011, 18:47
Dobra dało radę.
W czym był problem?
Otóż w nigdzie nie ma notatki że plik .htaccess można umieścić także w głównym katalogu a nie tylko w folderach www. Może trochę lamerski był mój problem ale
Dzięki wszystkim za pomoc
Mój plik .htaccess pozostał bez zmian.

Ps. Do Administracji możecie w http://pomoc.ovh.pl/KonfiguracjaPhp podać informację że plik .htaccess można umieścić także w katalogu głównym zmniejszy się zapewne ilość zadawanych tego typu pytań.

Pik-Pok
03-01-2011, 17:53
sprawdz w logach serwera apache, co jest przyczyna problemu (logi masz dostepne poprzez managera, poszukaj). obstawiam, ze twoj edytor dodaje pusty znak na poczatku linii.

xoxzielonyxox
03-01-2011, 17:28
A tak przepraszam zapomniałem o wersji serwera chyba to jest starter nie jestem pewien bądź co bądź ten za free.

To znaczy że to nie ma uniwesalnego sposobu na ominięcie tego błędu. W takim razie wiem że moja przygoda z OVH szybciej się skończy niż zaczeła a szkoda.

Zgodnie z twoją radą:
Cytat Napisał rielev
Mógłbyś chociaż napisać, z jakiej oferty korzystasz.
Generalnie iconv jest dostępny na PHP5.
Stwórz sobie czysty plik .htaccess, włącz PHP5 (SetEnv PHP_VER 5) i dodawaj kolejne reguły rewrite, sprawdź która powoduje problem.
zrobiłem tak i już po wpisaniu DirectoryIndex index.php wyskoczył mi błąd 500 więc go usunąłem i podałem następny RewriteEngine On i także to samo 500 więc dalej nie próbowałem.

rielev
03-01-2011, 17:15
Mógłbyś chociaż napisać, z jakiej oferty korzystasz.
Generalnie iconv jest dostępny na PHP5.
Stwórz sobie czysty plik .htaccess, włącz PHP5 (SetEnv PHP_VER 5) i dodawaj kolejne reguły rewrite, sprawdź która powoduje problem.

xoxzielonyxox
03-01-2011, 16:38
Otóż mój problem polega na tym że nie mogę uruchomić php w wersji 5 mój plik
.htaccess
Kod PHP:
DirectoryIndex index.php

RewriteEngine On

RewriteRule 
^page/(.*)$ index.php?cstart=$[L]

RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/page,([0-9]+),([0-9]+),(.*).html(/?)+$ index.php?subaction=showfull&year=$1&month=$2&day=$3&news_page=$4&cstart=$5&news_name=$[L]
RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/page,([0-9]+),(.*).html(/?)+$ index.php?subaction=showfull&year=$1&month=$2&day=$3&news_page=$4&news_name=$[L]
RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/print:page,([0-9]+),(.*).html(/?)+$ engine/print.php?subaction=showfull&year=$1&month=$2&day=$3&news_page=$4&news_name=$[L]
RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/(.*).html(/?)+$ index.php?subaction=showfull&year=$1&month=$2&day=$3&news_name=$[L]

RewriteRule ^([^.]+)/page,([0-9]+),([0-9]+),([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ index.php?newsid=$4&news_page=$2&cstart=$[L]
RewriteRule ^([^.]+)/page,([0-9]+),([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ index.php?newsid=$3&news_page=$[L]
RewriteRule ^([^.]+)/print:page,([0-9]+),([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ engine/print.php?news_page=$2&newsid=$[L]
RewriteRule ^([^.]+)/([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ index.php?newsid=$[L]

RewriteRule ^page,([0-9]+),([0-9]+),([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ index.php?newsid=$3&news_page=$1&cstart=$[L]
RewriteRule ^page,([0-9]+),([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ index.php?newsid=$2&news_page=$[L]
RewriteRule ^print:page,([0-9]+),([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ engine/print.php?news_page=$1&newsid=$[L]
RewriteRule ^([0-9]+)-(.*).html(/?)+$ index.php?newsid=$[L]

RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})(/?)+$ index.php?year=$1&month=$2&day=$[L]
RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?year=$1&month=$2&day=$3&cstart=$[L]

RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})(/?)+$ index.php?year=$1&month=$[L]
RewriteRule ^([0-9]{4})/([0-9]{2})/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?year=$1&month=$2&cstart=$[L]

RewriteRule ^([0-9]{4})(/?)+$ index.php?year=$[L]
RewriteRule ^([0-9]{4})/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?year=$1&cstart=$[L]

RewriteRule ^tags/([^/]*)(/?)+$ index.php?do=tags&tag=$[L]
RewriteRule ^tags/([^/]*)/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?do=tags&tag=$1&cstart=$[L]

RewriteRule ^user/([^/]*)/rss.xmlengine/rss.php?subaction=allnews&user=$[L]
RewriteRule ^user/([^/]*)(/?)+$ index.php?subaction=userinfo&user=$[L]
RewriteRule ^user/([^/]*)/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?subaction=userinfo&user=$1&cstart=$[L]
RewriteRule ^user/([^/]*)/news(/?)+$ index.php?subaction=allnews&user=$[L]
RewriteRule ^user/([^/]*)/news/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?subaction=allnews&user=$1&cstart=$[L]
RewriteRule ^user/([^/]*)/news/rss.xml(/?)+$ engine/rss.php?subaction=allnews&user=$[L]

RewriteRule ^lastnews/(/?)+$ index.php?do=lastnews [L]
RewriteRule ^lastnews/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?do=lastnews&cstart=$[L]

RewriteRule ^catalog/([^/]*)/rss.xmlengine/rss.php?catalog=$[L]
RewriteRule ^catalog/([^/]*)(/?)+$ index.php?catalog=$[L]
RewriteRule ^catalog/([^/]*)/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?catalog=$1&cstart=$[L]

RewriteRule ^newposts(/?)+$ index.php?subaction=newposts [L]
RewriteRule ^newposts/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?subaction=newposts&cstart=$[L]

RewriteRule ^static/(.*).html(/?)+$ index.php?do=static&page=$[L]

RewriteRule ^favorites(/?)+$ index.php?do=favorites [L]
RewriteRule ^favorites/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?do=favorites&cstart=$[L]

RewriteRule ^rules.htmlindex.php?do=rules [L]
RewriteRule ^statistics.htmlindex.php?do=stats [L]
RewriteRule ^addnews.htmlindex.php?do=addnews [L]
RewriteRule ^rss.xmlengine/rss.php [L]
RewriteRule ^sitemap.xmluploads/sitemap.xml [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule 
^([^.]+)/page/([0-9]+)(/?)+$ index.php?do=cat&category=$1&cstart=$[L]
RewriteRule ^([^.]+)/?$ index.php?do=cat&category=$[L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule 
^([^.]+)/rss.xmlengine/rss.php?do=cat&category=$[L]
RewriteRule ^page,([0-9]+),([^/]+).htmlindex.php?do=static&page=$2&news_page=$[L]
RewriteRule ^print:([^/]+).htmlengine/print.php?do=static&page=$[L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule 
^([^/]+).htmlindex.php?do=static&page=$[L
Usuwanie czego kolwiek z niego nie wchodzi w grę
Dodam jeszcze że dodanie wpisu
Kod:
SetEnv PHP_VER 5
na samum początku .htaccess daje tylko tyle

Kod:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, postmaster@domena.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
a dodanie poniżej nie daje nic.

Aby nie zakładać kolejnego tematu chciałbym zapytać o iconv a raczej jego brak czy jest możliwość włączenia tego modułu

Chciałbym prosić tylko o sensowne odpowiedzi a nie typu poszukaj na http://pomoc.ovh.pl/