We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Wycena strony dla niewielkiej gazety lokalnej

Łabędź
13-02-2006, 22:33
Cytat Napisał kilof
Praca którą wykonuję nie różni się niczym prócz tego, że nie instaluje gotowych CMS'ów i do nich jakiś komponentów tylko sam piszę oprogramowanie strony w php/sql dla klienta.
Wkaż mi zatem różnice, bo albo jestem ślepy, albo moje pojmowanie jest ograniczone, albo Ty nie dostrzegasz, że taką pracę się wykonuje za 70 zł.
Przede raczej się odchodzi (no może ogranicza) strony budowane po stronie serwera. ponieważ przy większej ilości zapytań obciążenie rośnie diametralnie. Dużo bardziej efektywne jest budowanie systemu zarządzania treścią lokalnie, a następnie upload na serwer. Oczywiście, że nie wszędzie się da (lub opłaca), jednak w ten sposób można zrobić naprawde skomplikowane strony nie obciążające serwer i wyglądające profesjonalnie.

PHP nie powstał do tworzenia stronek statycznych, a do tego jest najczęściej teraz stosowany.

pozdrawiam

solti
13-02-2006, 22:30
No skoro Ty wykonujesz taką prace za 70 zł i jesteś jeszcze z tego zadowolony - no to super W każdym razie ja za 70 zł bym na pewno czegoś takiego się nie podjął, a z tego co się orientuję, to jednak tego typu usługi za 70 zł raczej się nie dostanie. Nie tak dawno, firmie w której pracuję, proponowano instalację cms'a za ok 5 tys. zł

kilof
13-02-2006, 22:18
Ale jeśli ktoś zamawia u Ciebie porządną stronę, to wymaga to zrobienia templatki praktycznie od zera, indywidualnego dopasowania niektórych komponentów lub modółów, jak i wprowadzenia całej treści. Ogólnie klient zamawia i dostaje gotową stronkę.
Praca którą wykonuję nie różni się niczym prócz tego, że nie instaluje gotowych CMS'ów i do nich jakiś komponentów tylko sam piszę oprogramowanie strony w php/sql dla klienta.
Wkaż mi zatem różnice, bo albo jestem ślepy, albo moje pojmowanie jest ograniczone, albo Ty nie dostrzegasz, że taką pracę się wykonuje za 70 zł.

solti
13-02-2006, 16:03
To, że jesli nazywasz zrobieniem stronki wgranie cms'a z jakąś gotową skórką i dodanie kilku modułów lub komponentów, to możnaby jeszcze cenę uznać za do przyjęcia, chociaż i tak niewygórowaną. Ale jeśli ktoś zamawia u Ciebie porządną stronę, to wymaga to zrobienia templatki praktycznie od zera, indywidualnego dopasowania niektórych komponentów lub modółów, jak i wprowadzenia całej treści. Ogólnie klient zamawia i dostaje gotową stronkę. Porządna strona przeciątnej wielkości kosztuje ok. 2,5-3 tys. zł. Zetknąłem się juz z firmami, które za zrobienie kompletnej strony opartej na cms'ie żądają ok. 5 tys zł.
Oczywiście istnieją bardzo wymagające zlecenia, których realizacja może grubo przekraczać podane przeze mnie przykładowe kwoty. Słyszałem o zleceniach na stronę wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych.

kilof
13-02-2006, 15:56
no a co to znaczy?
bo może ja się mylę i coś innego robię... wytłumacz.

solti
13-02-2006, 15:22
Wolne żarty!!! Za 70zł strona robiona pod zamówienie klienta? Chyba nie wiesz, co to znaczy strona robiona specjalnie pod zamówienie

kilof
13-02-2006, 13:58
nie rozumiem co więcej.
klient widzi jaki CMS napisałem i mówi co jeszcze by do niego chciał, a co jest mu zbędne.
Jeśli np. zażyczy sobie moduł sklepu to zostanie dla niego dopisany moduł sklepu, jeśli uzna że sondy mu są niepotrzebne to wywalę sondy. I nie ma co tu brać więcej niż 70 zł...
generalnie to wszystko jest robione na zamówienie, nie ma tak, że klient kupuje to co mam, to jest nieetyczne. Klient najpierw dokładnie opisuje co by chciał i należy to za te 70 zł spełnić.

Łabędź
12-02-2006, 23:01
Cytat Napisał kilof
Ja za instalacje, konfiguracje, dostosowywanie layu itp. mojego autorstwa profesjonalnego CMS'a biorę ok. 70 zł.
Myślę, że więcej to zdzierstwo i żaden klient więcej nie daje.

pozdrawiam.
Jeżeli to szablon, który sprzedajesz więcej niż jednej osobie, to może i cena OK. Jednak za strone robioną na zamówienie i dostosowaną do potrzeb klienta bierze się znacznie więcej

pozdrawiam

kilof
12-02-2006, 20:48
Ja za instalacje, konfiguracje, dostosowywanie layu itp. mojego autorstwa profesjonalnego CMS'a biorę ok. 70 zł.
Myślę, że więcej to zdzierstwo i żaden klient więcej nie daje.

pozdrawiam.

Gino
05-02-2006, 17:16
Cytat Napisał cmike
Najlepiej zrobić to w PHP&MySQL i na zasadzie CMSa - niech sobie sami zarządzają, a nawet jak nie - to ty będziesz miał łatwiej.

A co do wyceny - to zależy co na takiej stronie będzie - jeżeli coś już tworzyłeś - to wiesz, że wycena to nie jest łatwa sprawa - dużo zależy od contentu...
I co to takiego zainstalowanie cms'a? wpisanie uzytkowanika tak? sadze ze jesli mialo by sie brac z tego kase, to powinna byc to praca samodzielna. Sam zrób www, a wycenisz jak zrobisz.

sloppet
05-02-2006, 15:25
jakbym zobaczyl strone, to bym ci powiedzial ile "wziąć" kasy za nia

cmike
25-01-2006, 09:25
Najlepiej zrobić to w PHP&MySQL i na zasadzie CMSa - niech sobie sami zarządzają, a nawet jak nie - to ty będziesz miał łatwiej.

A co do wyceny - to zależy co na takiej stronie będzie - jeżeli coś już tworzyłeś - to wiesz, że wycena to nie jest łatwa sprawa - dużo zależy od contentu...

zecke
24-01-2006, 23:14
Nie wiem czy wybrałem dobry dział na post, ale trudno: dostałem ofertę zrobienia strony internetowej (html+banner flash) dla gazety z małego miasta (60 tys ludzi). Gazeta dopiero co powstaje i zastanawia mnie ile powinienem rządać za taki projekt. I ile brać za cotygodniowe ualtualnienie strony. Proszę o powazne odpowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam