We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

FreeBSD 7.1 32 bit - kompilacja z PAE

giasek
12-11-2010, 09:09
Użyj szukaj, temat był już wałkowany na forum.

Johnny
11-11-2010, 20:35
Witam.

Otóż, mam następujący problem, aplikacje które będę trzymał na serwerze wymagają 32 bitowej wersji systemu FreeBSD 7.1, posiadam następujący serwer: http://www.ovh.pl/produkty/mg_ssd.xml , ma on więc 24GB Ramu, próbowałem skompilować PAE w następujący sposób:

sysinstall -> Configure -> Distributions -> src -> base i sys

Później dałem źródło FTP -> URL i następujący link:
ftp://ftp-archive.freebsd.org/pub/Fr...86/7.1-RELEASE

Następnie edycja:
cd /boot/defaults && ee loader.conf

zmiana z NO na YES:
- geom_bde_load="YES"
- geom_ccd_load="YES"
- geom_stripe_load="YES"
- geom_vinum_load="YES"
- geom_mirror_load="YES"

Później, cd /usr/src/sys/i386/conf -> config PAE -> cd ../compile/PAE -> make cleandepend && make depend -> make -> następnie poprzez sFTP usunięcie pliku OVH.patch ze ścieżki: /usr/src/sys
następnie: -> make install ->
cp /boot/kernel.old/geom_* /boot/kernel

Po tych czynnościach wykonuję reboot maszyny, po czym już nie wstaje, a OVH wysyła do mnie na email monit o tym, iż serwer uległ awarii i nie odpowiada...

Ręce się załamują, bo na moim poprzednim serwerze z 12GB ramu, nie było jakiegokolwiek problemu z powyższym "poradnikiem", po reboocie maszyna normalnie wstawała, i wykazywała całą wartość pamięci RAM.
Próbowałem około pięciu razy, jednak nie przyniosło to jakiegokolwiek skutku...

Z góry dziękuje za pomoc, przepraszam za obszerny post, nie jestem zbyt oswojony z tym systemem dlatego proszę o pomoc.

Proszę o jakiś poradnik, co zrobić w innym wypadku - bądź też zapłacę jakąś skromną kwotę, za wykonanie tejże roboty na moim serwerze.

Pozdrawiam, Jacek.