We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

aktywacja FTP putty

no4b
05-11-2010, 20:55
Zainstaluj jakiś serwer FTP (np vsftpd albo proftpd), skonfiguruj oraz dodaj użytkownika. Dodawanie użytkownika w man useradd, instalowanie w man emerge, konfiguracja na google.

p2tomi
05-11-2010, 19:25
Cytat Napisał Pik-Pok
a jaki linux konkretnie? bo apt-get nie na kazdym linux zadziala, choc z grubsza rzecz biorac ksysinek opisal ci co i jak
Dzieki chlopaki za odzew, system tsaki : System (OS): gentoo10_64
Bits: 64

Gdzie mam wpisać to co napisał Twoj oprzednik ? Wertowałem komendy pod ssh i mina mi zrzedła bo nie znalazłem czegoś co by aktywowało w tym małym tajemniczym okienku dosowym :
) Ja wiem , szukac szukac, ale sami wpiszecie w szukajke tu aktywacja ftp , to nic nie ma , w gooogle tak samo sa rekordy ale nie na temat, ....chetnie połkne link do tutka przy uzyciu putty dla mojej "sytuacji "
Dzieki Panowie

Pik-Pok
05-11-2010, 12:12
a jaki linux konkretnie? bo apt-get nie na kazdym linux zadziala, choc z grubsza rzecz biorac ksysinek opisal ci co i jak

OPTRONET
04-11-2010, 21:59
Chodzi Ci o serwer dedykowany? To chyba post nie w tym dziale. W putty wklepujesz "apt-get install proftpd" a następnie dodajesz użytwkoników do systemu poleceniem adduser i tymi też parametrami logujesz się do FTPa

p2tomi
04-11-2010, 21:55
Witam,

Zamowilem serwer, przeinstalowałem go sobie a nastepnie dowiedziałem sie , że trzeba tu aktywować FTP przez putty. Serwer na ovh jest na linux. Połaczeyłem sie z nim poprzez putty i nie wiem co dalej, Bardzo prosze o pomoc, nie moge znalezc dobrego i czytelnego wątku na ten temat. Z góry dzieki.