We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Hosting dla strony WAP

microcom
11-02-2006, 21:26
spoko ja nie mówie ze jestem wszystko umiem, a moje problemy z ortografią to już inna sprawa jak tylko moge to każdy text sprawdzam ale nie zawsze mi to wychodzi.
Pozdro.

kilof
11-02-2006, 11:21
to naucz się jeszcze ortografii w języku, którym próbujesz władać.
i nie jesteś taki jedyny, piękny i wspaniały, co wszystko wie, rozumie i pojmuje

microcom
10-02-2006, 19:36
spoko ja nikogo przecież nie namawiam żeby wszystko wiedział, sam uczyłem się czytając fora i dzięki uwagom innych urzytkowników, a reszty sam się nauczyłem
myśle że inni tak samo.(gdybym mógł w czymś pomuc to piszcie na pw)
pozdro.

Łabędź
10-02-2006, 18:48
Cytat Napisał microcom
aha jak ja bym był adminem serwera to bym wiedział co mam zrobić
LOL

Sorry, ale jestem tylko człowiekiem. Znanie wszystkich technologii, oraz rozwiązań na wszystkie problemy przekracza moją zdolność pojmowania. 60free jest serwisem WWW i tą funkcje wypełnia. Jeżeli ktoś ma dodatkowe wymagania, które można dodać stosunkowo małym nakładem środków, nie ma problemu - będzie trzeba to się troche doucze i zrobie, ale niech chociaż mnie naprowadzi na temat.W przeciwnym wypadku przykro mi - mam inne obowiązki i sie nie da bo po prostu nie mam czasu.

Jeżeli będziemy myśleli nad 60free jako serwer WAP to będzie czas na przygotowanie tego. W tym momencie nawet nie posiadam telefonu, którym mógłbym sprawdzić w czym jest problem. I z tego powodu licze na naszych klientów.

Cytat Napisał microcom
(zresztą i bez tego wiem)
Winszuje.

pozdrawiam

microcom
10-02-2006, 18:02
jeżeli serwer apache jest skonfigurowany prawidłowqo to należy wgraćna serw pliki o odpowiednim rozszerzeniu odpowiednio napisane i w komie wpisać poprawny adres.
aha jak ja bym był adminem serwera to bym wiedział co mam zrobić(zresztą i bez tego wiem) ale to offtopic.
pozdro.

dr_NO
10-02-2006, 17:26
przecierz normalnie pliki html powinien tel czytac oO przynajmniej mi czyta bez wiekszego problemu (sagem myx5-2v) a tak pozatym to xml'e wml'e dzilaja na serwerze 60free ...

Łabędź
10-02-2006, 17:11
Cytat Napisał JaFranek

Kod:
text/vnd.wap.wml              wml   # dokumenty WML
text/vnd.wap.wmlscript        wmls  # skrypty WML Script
image/vnd.wap.wbmp            wbmp  # obrazki w formacie WBMP 
application/vnd.wap.wmlc      wmlc  # skompilowane dokumenty WML
application/vnd.wap.wmlscript wmlsc # skompilowane skrypty WML Script
Jest od początku.

pozdrawiam

JaFranek
10-02-2006, 17:07
Cytat Napisał Łabędź
Było by, ale podajcie co należy ustawić.

pozdrawiam
Gdybym to ja wiedział

Może to:

1. Konfiguracja serwera WWW

Nasz serwer www musi posiadać obsługę dokumentów WML aby móc poprawnie wyświetlać strony utworzone w tym języku. W tym celu należy sprawdzić czy odpowiednie wpisy definiujące typy MIME znajdują się w plikach konfiguracyjnych. Zakładam, że nasz serwer www posiada już obsługę odpowiedniej technologii server-side - jeśli nie to odsyłam do odpowiednich artykułów na WebCity.pl lub na forum

Serwer Apache

W większości nowszych dystrybucji obsługa jest domyślnie zaimplementowana. Można to łatwo sprawdzić otwierając plik conf/mime.types i poszukać w nim następujących wpisów:

Kod:
text/vnd.wap.wml              wml   # dokumenty WML
text/vnd.wap.wmlscript        wmls  # skrypty WML Script
image/vnd.wap.wbmp            wbmp  # obrazki w formacie WBMP 
application/vnd.wap.wmlc      wmlc  # skompilowane dokumenty WML
application/vnd.wap.wmlscript wmlsc # skompilowane skrypty WML Script
W pierwszej kolumnie znajdują się definicje typów mime obsługiwanych przez serwer wiążących je z odpowiednimi rozszerzeniami (kolumna 2). Kolumna 3 jest moim komentarzem. Jeśli wpisów tych brakuje należy je dopisać w pliku conf/mime.types dowolnym edytorem tekstowym. Po restarcie serwera jeżeli nie wystąpiły żadne błędy serwer Apache jest gotowy do pracy jako WAP serwer.

Serwer Xitami

Aby wejść do opcji konfiguracyjnych należy kliknąć na przycisk Setup bądź po poprawnym skonfigurowaniu serwera należy wejść na stronę administracyjną znajdującą się pod adresem http://127.0.0.1/admin. Po wpisaniu hasła należy wybrać opcję Configuration/Mime gdzie znajduje definicja typów mime wraz z powiązanymi rozszerzeniami. Domyślnie pola są puste więc należy je wypełnić następująco:

Kod:
File extension | MIME type
-------------- + -----------------------
wml            | text/vnd.wap.wml
wmls           | text/vnd.wap.wmlscript
wbmp           | image/vnd.wap.wbmp
wmlc           | Application/vnd.wap.wml
wmlsc          | Application/vnd.wap.wmlscript

Ewentualnie typy mime dla dwu- i trzy-literowych rozszerzeń:

File extension | MIME type
-------------- + -----------------------
ws             | text/vnd.wap.wmlscript
wsc            | Application/vnd.wap.wmlscript
Od tej pory serwer Xitami jest gotowy do pracy jako WAP serwer.

Serwer IIS

Po uruchomieniu aplikacji Internet Service Manager należy wybrać Default Web Site Properties (Właściwości usługi WWW) a następnie zakładkę HTTP Headers i wybrać File Types. Pojawi się okno File Types w którym wprowadzamy za pomocą przycisku New Type wszystkie typy mime podając jako Associated Extension - rozszerzenie pliku a jako Content Type (MIME) - typ MIME. Zarówno rozszerzenia i typy są identyczne jak w przypadku poprzednich serwerów. Od tej pory serwer IIS może pełnić rolę serwera WAP.

Źródło: WebCity.pl

Łabędź
10-02-2006, 14:30
Cytat Napisał JaFranek
Było by to możliwe do wykonania w 60free?
Było by, ale podajcie co należy ustawić.

pozdrawiam

JaFranek
10-02-2006, 12:09
Było by to możliwe do wykonania w 60free?

Jeśli nie to wszystkich zainteresowanych darmowym serwerem obsługujacym strony wap (poza tym 50 MB, squl, PHP, Mail) zapraszam na Priv.

microcom
10-02-2006, 09:49
musicie mieć odpowiednio skonfigurowanego apacha lub inny serwer www tak żeby obsługiwał adresy wap.jakaś_strona.pl, swojego czasu bawiłem się tym i u siebie na kompie urzywałem wapu oczywiście jak wspomniałem wcześniej miałem odpowiednio apacha skonfigurowanego, trzeba też pamiętać że strony wam muszą być odpowiednio pisane nie tylko rozszeżenie się liczy.
pozdro.

JaFranek
23-01-2006, 19:23
Błąd serwer nie odpowiada
Takie coś sie wyświetla jak próbuje się połączyć ze stroną wap przez telefon (podany pełny adres z index.wml)

Łabędź
23-01-2006, 19:10
Cytat Napisał JaFranek
No to spróbuj bez index.wml tak nie działa a powinno.
Pozdrawiam
Index dodać to żaden problem, myśle jednak, że nie jest to rozwiązanie problemu.

Opiszcie dokładnie 'niedziałanie' - coś wymyślimy

pozdrawiam

JaFranek
23-01-2006, 16:14
Cytat Napisał Łabędź
Hmmm. Na emulatorze wygląda na to, że działa

pozdrawiam
No to spróbuj bez index.wml tak nie działa a powinno.
Pozdrawiam

ms93
23-01-2006, 16:00
ale na telefonie nie dziala (w kazdym razie na moim)

Łabędź
23-01-2006, 15:52
Cytat Napisał JaFranek
Plik już jest
Kod:
http://sagem.ovh.org/wap/index.wml
Hmmm. Na emulatorze wygląda na to, że działa

pozdrawiam

JaFranek
23-01-2006, 15:43
Plik już jest
Kod:
http://sagem.ovh.org/wap/index.wml
Na serwer również wrzuciłem przeglądarkę WAP na której również można testować.

Labędź czytałeś, co tam pisze na tej stronie, do której link podałem? Bo wydaje mi się, że tam jest napisane jak skonfigurować serwer, aby działały strony WAP.

Łabędź
23-01-2006, 14:59
Cytat Napisał JaFranek
Nie mam pojęcia co jest potrzebne. Nie znam się na technicznych sprawach serwerów. Wiem tylko tyle, że na 60free nie postawi się strony WAP . A szkoda. Może po prostu musi być cos zainstalowane na serweże dla .wml (formatu stron WAP)
Wrzuć jakiś plik wml na serwer, podaj url to potestujemy.

Nie moge tego sam sprawdzić bo nie mam odpowiedniego telefonu.

pozdrawiam

JaFranek
23-01-2006, 14:26
Cytat Napisał Łabędź
Co jest potrzebne do obsługi stron WAP?

pozdrawiam
Nie mam pojęcia co jest potrzebne. Nie znam się na technicznych sprawach serwerów. Wiem tylko tyle, że na 60free nie postawi się strony WAP . A szkoda. Może po prostu musi być cos zainstalowane na serweże dla .wml (formatu stron WAP)

DODANE

Znalazłem stronke gdzie pisze troche użytecznych informacji związanych z WAP
Artykuł KLIK

Łabędź
23-01-2006, 14:12
Cytat Napisał ms93
nie wiem. na ovh nie dziala. moja nokia 3510i pokazuje 'polaczenie przerwane; probuj dalej'
?

Jest ktoś kto prowadzi jakąś strone WAP i mu działa...

Napiszcie co chcecie, ja napisze czy moge Wam to dać

pozdrawiam

ms93
23-01-2006, 13:36
nie wiem. na ovh nie dziala. moja nokia 3510i pokazuje 'polaczenie przerwane; probuj dalej'

Łabędź
23-01-2006, 13:33
Cytat Napisał JaFranek
Zna ktoś jakiś darmowy hosting obsługujący strony wap?
Co jest potrzebne do obsługi stron WAP?

pozdrawiam

JaFranek
23-01-2006, 13:22
Zna ktoś jakiś darmowy hosting obsługujący strony wap?