We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kilka problemów - mysql, dysk, logi

dzimi
04-10-2010, 15:45
Cytat Napisał stealz
Możesz jaśniej? Nie jestem fighterem linuxowym, a kolega administrator pojechał byczyć się do Egiptu.
Selecturs czy Orbis Travel ?

a tak na poważnie to poszukaj na google jak włączyć rotację logów (linux how to rotate logs).
Wystarczy trochę poczytać i już się jest w temacie.
A jeśli bardzo bardzo baaaaardzo ci zależy na tym aby logów nie było (a no bo i po co mi ?) to wrzuć sobie do crona coś takiego:

@hourly root /bin/echo "" > /var/log/nazwa_pliku_do_kasowania_co_godzine.log
i po sprawie. Bynajmniej do czasu aż twój admin wróci (lub też nie wróci) z Egiptu

stealz
04-10-2010, 15:07
Możesz jaśniej? Nie jestem fighterem linuxowym, a kolega administrator pojechał byczyć się do Egiptu.

dzimi
04-10-2010, 14:33
brak rotacji logów ?

stealz
04-10-2010, 14:09
Chodzi o takie pliki, jak deamon.log, kern.log, messages, mysqld.err

no4b
04-10-2010, 13:52
Jeśli to zwykłe logi a nie bin-logi to możesz usunąć.

stealz
04-10-2010, 13:20
Witam,

mam problem z dedykiem OVH, serwer mysql już wcześniej co jakiś czas zawieszał się i system wymagał restartu. Nie miałem pojęcia, o co dokładnie chodzi i z braku czasu również nie zagłębiałem się w ten problem.

Dzisiaj serwer doświadczył zupełnej agonii, mysql zawiesza się zaraz po restarcie. Sprawdziłem stan dysków poprzez DF -h i okazało się, że cała partycja jest zajęta. Wyciąłem kilkugigowy plik i na partycji zostało 20% wolnego miejsca. Moje zdziwienie było spore, kiedy po 15 minutach dokonałem kolejnego sprawdzenia zajętości i stan wolnej przestrzeni wynosił już 15%.
Chętnie wyciąłbym zajmujące nawet kilkanaście GB logi, ale czy mogę to zrobić ot tak? Czy trzeba użyć jakichś dodatkowych narzędzi?

Co ciekawe, mysql nadal robi fochy, mimo, że miejsce na dysku zostało zwolnione. Także przyczyna pewnie tkwi gdzie indziej.

Jeżeli macie na to jakieś remedium, z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam.