We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z połączeniem z FTP

sw1ft
22-09-2010, 00:17
Dobra uporałem się z problemem w następujący sposób.
Na kompie stacjonarnym zainstalowałem serwer proxy:
http://www.brothersoft.com/simple-pr...ver-38339.html
Który nasłuchuje na porcie 9000. W total commanderze dodalem opcje polaczenia przez proxy (sock 4), oraz wpisalem ip serwa:
192.168.1.1:9000
pola user i haslo zostalo puste.
O dziwo dziala.

sw1ft
21-09-2010, 19:38
Witam serdecznie.
Mam dość nietypowy problem. Otóż zakupiłem dzisiaj domenę wraz z serwerem wirtualnym. Jest to ten najprostszy pakiet 25gb. Połączenie internetowe mam zrobione w następujący sposób:
- Do komputera stacjonarnego podłączony modem przez usb
- Komputer podłączony do routera wifi
- laptopy podpięte pod router wifi
Nie jestem w stanie dostać się na serwer ftp z mojego laptopa. Co więcej, próbowałem z innego laptopa i problem jest dokładnie taki sam. Wina nie leży w routerze, ponieważ podłączałem się kablem bezpośrednio do komputera i ciągle ten sam błąd. Przy próbie łączenia się dostaję coś takiego:

Jak widać, obojętne za pomocą czego się łącze, ciągle jest tak samo. Nie mam firewalla, ten problem na innym komputerze wygląda tak samo. Na jednym laptopie jest win xp, na drugim win 7. Na stacjonarce ktora udostepnia polaczenie jest win 7. Co wiecej, gdy łącze się ze stacjonarki, wszystko ładnie działa. Muszę nadmienić, że zaznaczam opcję połączenia pasywnego i nic to nie daje. Jako dowód, że wogóle mogę się połączyć z ftp zamieszczam screena:

Nie wiem co mam robić... Czy istnieje jakiś sposób bym mógł wgrać swoje pliki na ftp bez konieczności biegania z pendrivem?
Pozdrawiam i dziękuję.