We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

403 Forbidden

japutek
21-09-2010, 06:23
Tak dokładnie jest. Źle się wyraziłem. Wszystkie katalogi mają 755 a pliki 644 zgodnie z zaleceniami OVH.

Domeny w których występują problemy:
www.holocaustresearch.pl
www.zagladazydow.org
warszawa.getto.pl

Problem w nich polega na niemożności edytowania w CMS artykułów. Przy próbie wejścia do któregokolwiek artykułu pojawia się komunikat: Forbidden You don't have permission to access /nowy/index.php on this server.

Także sklepy na silniku Prestashop mają ten problem. Tutaj co ciekawe pojawia sie problem nie wszedzie. Np. można dodawać towary w jednej kategorii, a w innej już nie.

www.holocaustresearch.pl/sklep
www.studiopomyslow.pl/sklep

rielev
20-09-2010, 20:18
Pliki powinny mieć uprawnienia 644, a foldery 705 albo 755.
Podaj najlepiej nazwę domeny.

japutek
20-09-2010, 11:27
Witam,

Od jakiegoś tygodnia zmagam się z problemem, że nagle w CMS serwisów umieszczonych na serwerze w ofercie 720 nie mogę edytować wpisów, dodawać nowych itp. Pojawia się strona błędu 404 Forbidden z informacją, że nie mam wystarczających uprawnień dostępu do pliku (zazwyczaj głównego pliku serwisu). Przykład niżej:

You don't have permission to access /nowy/index.php on this server.

Oczywiście pomoc@ovh.pl umyło ręce twierdząc, że to nie ich problem. Próbując sobie z tym poradzić walczyłem z ustawieniami praw dostępu. Teraz wszystko ma 755 więc teoretycznie nie powinno być blokady.

Dodam, że nie dokonywałem żadnych zmian w serwisach a problem ten zaczął pojawiać się kaskadowo w przeciągu tego tygodnia. Sprawdziłem logi FTP i SSH i wynika z nich, że nikt nieuprawniony nie dostał się do serwera. Na wszelki wypadek zresztą wrzuciłem pliki z kopii zapasowej z okresu gdy wszystko działało jak ta lala. I nadal nic

Czy ktoś może mi pomóc?

K.