We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Backup FTP

no4b
19-08-2010, 11:13
Nie jesteś całym światem. W dodatku co nocy nadpisujesz sobie backup.

Spacedust
19-08-2010, 10:31
Cytat Napisał borec
A po co to -v przy tar w cronie?

Poza tym, radzę sobie sprawdzić, ile masz miejsca na backup ftp i ile zajmuje całość Twoich plików. 100GB które jest aktualnie oferowane może Ci nie wystarczyć.

BTW, nie ten dział.
Ja dodatkowo wrzucam jeszcze --exclude na pewne katalogi cała paczka zajmuje mi ledwo 12 GB.

borec
19-08-2010, 09:25
Cytat Napisał Spacedust
Potem użyj polecenia w cronie:
Kod:
0 2 * * * cd /; tar -cvzf backup.tar.gz / --exclude=command --exclude=dev --exclude=proc --exclude=selinux --exclude=sys --exclude=backup.tar.gz; lftp -e "put /backup.tar.gz;quit" -u ksXXXXXX.kimsufi.com,haslo ftpback-rbxX-XXX.ovh.net:/
A po co to -v przy tar w cronie?

Poza tym, radzę sobie sprawdzić, ile masz miejsca na backup ftp i ile zajmuje całość Twoich plików. 100GB które jest aktualnie oferowane może Ci nie wystarczyć.

BTW, nie ten dział.

Spacedust
18-08-2010, 23:44
Cytat Napisał elock
Zaloguj się do managera ovh i aktywuj konto ftp backup , dostaniesz na email dane do logowania się . Pamiętaj iż zalogować się na to konto możesz wyłącznie spod swojego serwera np przez mc.
Potem użyj polecenia w cronie:

0 2 * * * cd /; tar -cvzf backup.tar.gz / --exclude=command --exclude=dev --exclude=proc --exclude=selinux --exclude=sys --exclude=backup.tar.gz; lftp -e "put /backup.tar.gz;quit" -u ksXXXXXX.kimsufi.com,haslo ftpback-rbxX-XXX.ovh.net:/
Zamiast XXXXXX wpisz nazwę swojego serwera, zamiast "haslo" hasło do serwera backup i zamiast X-XXX wpisz adres serwera FTP w OVH. Upewnij się, że masz też zainstalowany lftp na serwerze wpisując w konsoli lftp -v.

elock
18-08-2010, 19:37
link:
http://pomoc.ovh.pl/BackupFtp

elock
18-08-2010, 19:35
Zaloguj się do managera ovh i aktywuj konto ftp backup , dostaniesz na email dane do logowania się . Pamiętaj iż zalogować się na to konto możesz wyłącznie spod swojego serwera np przez mc.

pcw291
18-08-2010, 18:55
Witam
Mam dość ciekawy problem, otóż chciałbym, aby ktoś wytłumaczył mi w jaki sposób moge korzystać z backup FTP w ovh.pl
Chciałbym zrobić backup całego serwera, wraz z oprogramowaniem, no ale nie wiem jak dostać się na serwer backup

Oferuję oczywiscie odpłatność za ten poradnik, wiem, że może to dla was nawet śmieszne, no ale dla mnie to poważna sprawa

Korzystam z programu PUTTY.

W razie czego, zapraszam na PW