We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przekierowanie email

ravicious
29-08-2010, 12:54
Już chciałem pisać, że Google Apps od jakiegoś czasu jest płatne, jednak na stronie znalazłem link do wersji standardowej (standardowy adres przekierowuje na wersję profesjonalną). Pokombinuję, dzięki za naprowadzenie.

rielev
29-08-2010, 12:42
A to ciekawe, bo z tego co mi wiadomo, ustawienie poczty z gmaila na wlasnej domenie jest darmowe
Wystarczylo troche poszperac nawet na tym forum: http://forum.ovh.pl/archive/index.php/t-7114.html
Przyklad pokazuje jak to zrobic w managrze, ale analogicznie powinies sonfigurowac strefe na swoim serwere.

ravicious
29-08-2010, 11:12
O, dzięki za informację. W sumie nie wiem, dlaczego, ale przekierowanie działało przez kilka dni, kiedy na swoim serwerze miałem wpisy MX OVH.

Co do podanego przez Ciebie linku: gdyby tylko Google Apps było jeszcze za darmo, to nawet nie bawiłbym się w przekierowania email w OVH. Cóż, chyba po prostu muszę się zatroszczyć o przekierowanie na swoim serwerze.

rielev
29-08-2010, 05:16
Nie możesz używać redirect.ovh.net w swojej strefie DNS, przekierowanie utworzone w managerze nie będzie działąć. Działa on jedynie jeżeli domena ma przypisane DNS OVH.
Jeżeli chcesz, żeby domena była obsługiwana przez serwery pocztowe google to skorzystaj z tego: http://www.google.com/support/a/bin/...l&answer=33352

ravicious
19-08-2010, 12:16
Ok, pogrzebałem trochę i teraz:

Gdy wyślę maila na me@moja.domena, nic się nie dzieje, tzn. nie przychodzi wiadomość, że nie udało się wysłać maila [...]
To powiadomienie o niewysłanym mailu przychodzi zawsze, po prostu czasem od razu, a czasem po jednym dniu.

Przywróciłem mojej domenie oryginalne DNS-y OVH, więc strefa DNS również jest w oryginalnym stanie. Maile nadal nie przekierowują się na poprawny adres.

Zwracany błąd:

Delivery to the following recipient failed permanently [...] The error that the other server returned was: 553 553 sorry, that domain isn't allowed to be relayed thru this MTA (#5.7.1) (state 14).

ravicious
17-08-2010, 23:05
Dodałem je jakieś 30 minut temu, nie pomogło. W zasadzie do drugiego pola na adres (np. ns0.ovh.net) nawet nie mogę dodać kropki, wydaje mi się, że sam panel o to dba.

OVH w ogóle zezwala na coś takiego? W sensie że dla moja.domena ustalam sobie MX 1 redirect.ovh.net.

no4b
17-08-2010, 22:21
Brakuje kropek na końcu domen.

ravicious
17-08-2010, 21:59
Kupiłem dziś nową domenę, przy kupnie od razu przypisałem ją do adresów DNS mojego VPS-a.

W strefie DNS (na swoim serwerze) ustawiłem m. in. takie rekordy:
Kod:
mail.moja.domena IN CNAME ns0.ovh.net
moja.domena IN MX 1 redirect.ovh.net
smtp.moja.domena IN CNAME ns0.ovh.net
pop3.moja.domena IN CNAME ns0.ovh.net
W panelu OVH ustawiłem przekierowanie adresu me@moja.domena na mój adres na Gmailu.

Gdy wyślę maila na me@moja.domena, nic się nie dzieje, tzn. nie przychodzi wiadomość, że nie udało się wysłać maila, z drugiej strony nie widzę go u siebie w skrzynce.

Co robić? To ja coś źle ustawiłem, czy po prostu należy czekać, aż DNS-y się odświeżą?