We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Instalacja imagemagic i ghostscript

artnova
16-08-2010, 09:35
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, wiele z nich okazało się dla mnie przydatnych.
Pozdrawiam.

borec
14-08-2010, 10:31
Na serwerze wirtualnym nie masz roota, ale możesz sciągnąć źródła tych programów i skompilować ręcznie. Nie pytaj jak się to robi, jest to opisane w dokumentacji programów.

giasek
13-08-2010, 16:47
Albo użyć sudo.

no4b
13-08-2010, 10:30
Potrzebujesz być rootem.

artnova
13-08-2010, 10:08
Do tej operacji chyba muszę się zalogować jako root nie ?
Mogę się zalogować jako root mając serwer wirtualny na ovh ?

Dostaję taki błąd:

Lecture des listes de paquets... Fait
Construction de l'arbre des dépendances... Fait
Lecture de l'information d'état étendu
Initialisation de l'état des paquets... Fait
Lecture des descriptions de tâches... Fait
Construction de la base de données des étiquettes... Fait
E: Impossible d'ouvrir le fichier verrou /var/lib/dpkg/lock - open (13 Permission non accordée)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?

Pozdrawiam.

giasek
12-08-2010, 15:18
Instalujesz z konsoli, czy po połączeniu przez ssh. Jaką masz dystrybucję ? Przykładowo dla Debiana mogło by to wyglądać następująco
Kod:
aptitude install imagemagick ghostscript

no4b
12-08-2010, 14:29
Nie należy to do obowiązków OVH.

artnova
12-08-2010, 14:02
Mogę prosić o trochę prostszą i jaśniejszą pomoc? Nie jestem aż tak biegły w tych sprawach.
Czy to wszystko muszę wykonać pod ssh, czy też za pomocą jakiś narzędzi wewnątrz serwera ?
----
Ewentualnie czy jeśli poproszę pomoc ovh o zainstalowanie powyższych rzeczy to mogą za mnie to zrobić, czy raczej nie należy to do ich obowiązków ?

no4b
12-08-2010, 13:43
1) Użyj managera pakietów swojej dystrybucji,
2) man locale

artnova
12-08-2010, 13:37
Witam!
Chciałbym się zapytać jak i czy mogę zainstalować ImageMagic i GhostScript na swoim serwerze wirtualnym (oczywiście na ovh)?
Przy okazji po połączeniu się przez putty, mam część tekstów po francusku, a także "nano" jest po francusku.

Pozdrawiam!
Maciej.