We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Rekompilacja jądra - FreeBSD 7.1 z PAE

borec
21-10-2010, 08:10
Cytat Napisał szakamafa
Mam ten sam problem z FreeBSD 7.1 po kompilacji z PAE serwer wstaje, ale nie ma sieci, pod vKVM mam podmonowaną zwirtualizowną sieciówkę lecz nic pingować nie mogę, serwer z oferty serwerów dedykowanych, natomiast na kimsufi bez problemu skompilowałem PAE i serwer wstał od razu, robiłem to na 2 serwerach. Sterownik jest w konfiguracji podany, ale nie wstaje. Czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?
Tak, to samo na MG, rozwiązanie -> 64bit + jail 32bit.

szakamafa
20-10-2010, 20:45
Cytat Napisał Krzysztof_Jagiello
No, niestety. Nie odpala się nawet po kompilacji z GENERIC.

Wybaczcie za post pod postem.
Mam ten sam problem z FreeBSD 7.1 po kompilacji z PAE serwer wstaje, ale nie ma sieci, pod vKVM mam podmonowaną zwirtualizowną sieciówkę lecz nic pingować nie mogę, serwer z oferty serwerów dedykowanych, natomiast na kimsufi bez problemu skompilowałem PAE i serwer wstał od razu, robiłem to na 2 serwerach. Sterownik jest w konfiguracji podany, ale nie wstaje. Czy ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził?

Krzysztof_Jagiello
02-08-2010, 17:18
No, niestety. Nie odpala się nawet po kompilacji z GENERIC.

Wybaczcie za post pod postem.

Krzysztof_Jagiello
02-08-2010, 16:59
Ogólnie rzecz biorąc to nie ma źródeł na dysku. Pobieram je przez sysinstall, podaję ten adres FTP: ftp://ftp-archive.freebsd.org/pub/Fr...6/7.1-RELEASE/ .

Źle powiedziałem. Samego GENERIC nie próbowałem kompilować. Kompilowałem tylko PAE. Wyglądało to mniej więcej tak.

cd /usr/src/sys/i386/conf/
config PAE
cd /usr/src/sys/i386/compile/PAE/
make depend && make && make install
reboot
No i po reboocie serwer przestaje odpowiadać.

EDIT: Teraz próbuję skompilować GENERIC. Jeśli odpali z GENERIC to oznacza, że konfiguracja PAE wyłącza mi jakiś potrzebny sterownik. Zobaczymy.

giasek
02-08-2010, 16:51
Poczytaj co piszą w /usr/src/sys/i386/conf/PAE. Jeśli GENERIC Ci nie poszedł, to coś skonciłeś na 100%. Jak kompilujesz kernel ?

Krzysztof_Jagiello
02-08-2010, 15:43
No, właśnie z GENERIC mi nie wyszło. Tak czy siak na rekompilacji jądra nie znam się, to jest moje pierwsze doświadczenie z tym.

no4b
02-08-2010, 15:08
Przede wszystkim upewnij się, że przekompilowałeś wszystkie sterowniki, te kompilowane bez PAE nie współpracują z kernelem PAE. Użyj configa GENERIC i dodaj tylko PAE, GENERIC ma największe szanse na ruszenie jeśli się na tym nie za bardzo znasz.

Krzysztof_Jagiello
02-08-2010, 14:45
Cześć wszystkim.

Napotkałem dość spory problem. Okazało się, że serwery aplikacji, które będę trzymał na moim serwerze nie śmigają na 64-bitach. Pozostało mi przejść na 32-bity, ale tu pojawia się problem. W przeciwieństwie do serwerów z gamy Kimsufi, serwery profejsonalne nie mają 32-bitowego FreeBSD z PAE (Physical Address Extension). Dlatego też żeby wykorzystać całe 12GB RAM-u na serwerze muszę przekompilować sam jajko z PAE. Tu pojawiają się schody. Jako, że nie mam KVM, jest to trochę zabawa w ciemno. Wszystkie podejścia skończyły się na tym, że serwer nie odpowiadał - i to jest ta zabawa w ciemno, po prostu nie wiem czy problemem jest na przykład sama karta sieciowa czy w ogóle system nie startuje.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia z rekompilacją jajka z PAE?

Pozdrawiam,
Balon.