We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Tibia. Pomoc z konfiguracja serwera.

drangel
28-08-2011, 20:40
Kolego, wine owszem, odpala exe, ale ubuntu (jest na debianie) nie jest dobrym pomysłem na serwer, a debian sam w sobie - nie jest zbyt dobrym pomysłem z wine... Ja miałem jakiś czas temu serwerek na centosie i fajnie chodziło... Nie mam bo niestety skończyły się fundusze...

no4b
03-08-2010, 18:14
.exe nie da się przekompilować. Kompiluje się źródła, a nie binarki.

Jarofir
03-08-2010, 17:38
Tylko tak się składa Dream, że ja używam przerobionej wersji EvolutionOTS 7.92 w wersji xml. EvolutionOTS jest plikiem .exe więc, muszę go odpalić przez Wine. I właśnie chodzi mi o to, czy ktoś potrafi mi pomóc, czy chociaż podpowiedzieć, jak przekompilować Evolution.exe na taki plik, który mi odpali bez Wine. Proszę o Pomoc!

Dream
27-07-2010, 00:20
Skoro są źródła do kompilacji serwera TFS wraz z pełnym tutorialem to radzę to wykorzystać, a nie uruchamiasz dodatkowo emulator powłoki Windowsa.

Przycięcia mogą występować przez ustawienie częstego zapisu serwera. Radzę ustawić useHouseDataStorage na true (lub 1 lub yes, ale to bez różnicy).

Jarofir
18-07-2010, 15:32
Ponieważ mój silnik jest silnikiem *.exe a Debian nie obsługuje takich plików. Więc używam WineHQ, który emuluje mi Windowsa i czyta pliki .exe

Widmo
17-07-2010, 15:35
Hej.

Czemu uzywasz WineHQ skoro z tego co wyczytalem, jest serwer dedykowany pod debiana?

Jarofir
16-07-2010, 23:20
Witam. Jestem szczęśliwym(czy aby na pewno?) posiadaczem serwera dedykowanego z serwisu OVH. Jaka mam maszynę możecie zobaczyć TUTAJ. System Debian 5.0 Lenny. Liczyłem, że uciągnie mi 150-200 osób. Z Linuxem mam do czynienia 3 dzień. 2 cale dni siedziałem na google i rozmaitych forach. Udało mi się zainstalować jakieś biblioteki, oraz program WineHQ. Wybrałem ta opcję, ponieważ nie mam pojęcia jak inaczej odpalić mój serwer na Debianie. Wgrałem te pliki otsa, włączyłem go przez WineHQ no i działa. Tylko, że nie zadowalająco. Gdy jestem sam na serwerze, podczas poruszania się, co kilka kratek na jakieś 0,2s następuje lag. Co dopiero gdy będzie 100 osób? Szukam pomocy, u kogoś, kto się na tym zna i/lub ma już własny serwer OTS. Wszystko byłoby pewnie ładnie, gdybym pracował na jakimś TFSie. Niestety... EvolutionOTS w xml pod protokół 7.92. Pracuje nad nim z kuzynem i kolegą od października, więc zmiana serwera nie wchodzi w gre. Proszę oszczędzić sobie zbędnych komentarzy w stylu "evo smierdzi" "stary silnik" itp. Nie potrzebuje czytać takich postów, tylko uzyskać pomoc.
Przedstawiłem moją sytuację, więc może teraz przejdę do sedna. Potrzebuję porad, jak dobrze postawić mojego otsa pod tibie 7.92 w xmlu, aby ładnie i płynnie chodził na mojej maszynie. Korzystam z WineHQ, ale może zna ktoś inny, lepszy sposób na odpalenie otsa? Jakaś kompilacja czy coś.

Czy problem lagów może wynikać z złego działania owego programu Wine?
Serwer mogę normalnie odpalić przez ten program, jednak zaraz po jego zainstalowaniu, nie mogłem użyć komendy winecfg . Czy to może z tego powodu. Nadal gdy wpisuje winecfg wyskakuje mi taki napis:
ALSA lib ../../../src/seq/seq_hw.c:457snd_seq_hw_open) open /dev/snd/seq failed: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Application tried to create a window, but no driver could be loaded.
Make sure that your X server is running and that $DISPLAY is set correctly.
Application tried to create a window, but no driver could be loaded.
Make sure that your X server is running and that $DISPLAY is set correctly.
errle:apartment_createwindowifneeded CreateWindow failed with error 1114
Czy może to stanowić jakiś problem? Proszę o jak najszybszą pomoc. Jeżeli jest to możliwe, proszę o pisanie jak najprostszym językiem. W Linuxie jak już pisałem, siedze 3 dni. Myślałem początkowo o Windowsie, ale zbyt dziurawy.
Może podam jeszcze listę co wgrałem.
libboost-all-dev libgmp3-dev liblua5.1-0 liblua5.1-0-dev liblua50 liblua50-dev liblualib50 liblualib50-dev lua50 lua5.1 libsqlite0-dev libsqlite3-dev sqlite3 libmysql++-dev libmysqlclient15-dev mysql-client mysql-server mysql-common libxml2-dev libxml++2.6-dev cpp gcc g++ make automake autoconf pkg-config subversion liblua5.1-sql-mysql-dev liblua5.1-sql-sqlite3-dev zlib1g-dev zlib1g libcrypto++-dev gdb apache2 php5 phpmyadmin libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql