We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

SVN na serwerze wirtualnym

e_kangu
17-06-2010, 14:02
Właśnie tak zrobiłem, właśnie nie zadziałało, ale jak powinno działać to spróbuję jeszcze raz może coś przeoczyłem
- chyba jednak coś źle robiłem, jest już ok z różnymi parami kluczy

Pik-Pok
17-06-2010, 07:32
innego usera niz useer ftp/ssh nie dodasz, ale mozesz po prostu powielic te komende
Kod:
command="/usr/bin/svnserve --root=/homez.109/ekangu/svn --tunnel --tunnel-user=ekangu",no-port-forwarding,no-agent-forwarding,no-X11-forwarding,no-pty ssh-rsa
i podac rozne klucze ssh. wtedy kilku userow bedzie moglo pracowac jednoczesnie

e_kangu
16-06-2010, 21:46
Coś sie pogubiłem, tzn. że synchronizacja będzie działać tylko z jednym 'aliasem' dla loginu, to troche w svn jest bez sensu jeżeli nad projektem pracuje kilka osób trzeba odróżnić kto co w nim zrobił, ale ok
teraz nie używam loginu ftp tylko klucza prywatnego i publicznego właśnie poto żeby nie używać danych do logowania na ftp
w pliku konfiguracyjnym mam wpisaną linie z komendą:
command="/usr/bin/svnserve --root=/homez.109/ekangu/svn --tunnel --tunnel-user=emek",no-port-forwarding,no-agent-forwarding,no-X11-forwarding,no-pty ssh-rsa AAAA.....
gdzie user=emek nie jest moim loginem ftp
wydawało mi się w sumie logiczne że kiedy dodam kolejną podobną linię z innym user i innym kluczem publicznym to też zadziała

więc jeżeli nie jest powyższe możliwe dodałem kolejną linię z innym user ale z tym samym kluczem publicznym, zadziałało tyle że brakuje w logach svn-a rozróżnienia dwóch 'aliasów' mimo że na drugiej maszynie łączę sie przy pomocy adresu svn+ssh://innyuser@ekangu.eu/testowerepo
w logach zapisany jest jedynie pierwszy user (emek) jako ten który dokonywał zmian (zastanawiam sie czemu widnieje akurat ten pierwszy alias a nie login ftp skoro jest jeden użytkownik)

Czy na pewno nie istnieje jakiś sposób na odróżnienie dwóch osób skoro do połączenia z serwerem można używać różnych użytkowników/aliasów użytkownika?

rielev
15-06-2010, 13:47
Niestety SVN na wirtualnych działa jedynie dla loginu głównego ftp.

e_kangu
15-06-2010, 13:05
Witam, jakiś czas temu utworzyłem repozytorium, skonfigurowałem konto podobnie jak w poradniku http://pomoc.ovh.pl/SVN to konto działa dobrze.
Chciałem utworzyć kolejne konto przypisane do innego komputera, więc dodałem kolejną linię w pliku authorized_keys2 postępując identycznie jak przy pierwszym użytkowniku, ale nowe połączenie nie działa poprawnie.

Na co powinienem zwrócić uwagę tworząc kolejne konta SVN? Czy coś robię źle jeśli chodzi o wielu użytkowników?