We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pełne przekierowanie domeny na IP

rielev
25-04-2010, 17:39
Ustaw odpowiedni SPF.

misieqq
25-04-2010, 17:21
to jest adres fizycznej maszyny z debianem. wszystko posiada to samo ip. coś zaczęło wkońcu dzialac, tylko meile z mojego serwerka gmail widzi jako spam ;p

Dzięki za pomoc, jak bd mial jeszcze jakies pytania to sie odezwe.
Pozdr

rielev
25-04-2010, 17:08
Tzn ten serwer docelowy (217.70.60.142), to jest jakieś konto wirtualne, vps, czy co?

Obecnie jako serwer pocztowy masz ustawioną domenę. Jeżeli serwer pocztowy posiada to samo IP, to powinno banglać, tyle że i tak musisz poczekać na propagację.
Jeżeli serwer pocztowy ma jednak inne IP to możesz zrobić:
mail A IP_serwera_pocztowego
@ MX 1 mail.x-serv.pl
i analogicznie dla kurdemy.pl.

misieqq
25-04-2010, 16:56
nazwy domen:x-serv.pl - główna domena i kurdemy.pl - domena wirtualna podpieta do serwera.
nazwa serwera pocztowego (maszyny): serwer1

rielev
25-04-2010, 16:48
A jaki związek z panelem ma to, że nie wiesz, co wpisać w polu MX?
Wpisujesz tam nazwę swojego serwera pocztowego. Jeżeli używasz jednego serwera pocztowego, to priorytet praktycznie nie ma znaczenia.

Najlepiej podaj nazwę domeny i serwera.

misieqq
25-04-2010, 16:38
No wlasnie nie wiem czy cos ma do postfixa czy nie. Dletego sie pytam, bo doszedlem do wniosku ze wina lezy w konfiguracji domeny.
Mam porobione wirtualki, e-maile sie wysyłają i dochodza do odbiorców lecz zadne e-maile nie dochodzą do mojego serwera, brak czegokolwiek w kolejce, i logi czyste.
Co ja mam w tym rekordzie mx wpisac?? adres docelowy to moje ip czy co?? moja domene ?? czy dnsy z ovh ??
I o co chodzi z priorytetem mx ??

Nigdy nie mialem domen w ovh i panel wyglada mi na skomplikowany

giasek
25-04-2010, 14:41
A co ma wpis A do "działania" postfixa ? Serwery pocztowe odpowiedzialne za dostarczenie poczty dla danej domeny definiuje się rekordem MX.

misieqq
25-04-2010, 12:48
czyli jak mam wpisane w polu A moje IP a reszte mam standartowo to postfix powinien dzialac ??

giasek
25-04-2010, 11:50
Cytat Napisał misieqq
Jak w pełni przekierować domene na konkretny adres IP ?? wystarczy tylko w polu A wklepac swoj adres ip i juz ??
Dokładnie na tym polega przekierowanie na IP.

misieqq
24-04-2010, 22:28
Jak w pełni przekierować domene na konkretny adres IP ?? wystarczy tylko w polu A wklepac swoj adres ip i juz ??
Mam postawionego postfixa ale cos nie dziala jak należy i sie zastanawiam czy nie trzeba jeszcze czegos zmienic w konfiguracji domeny.