We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

MX Plan - jak dodać dnsy poprzez SSH? Czemu serwer nie pamięta ustawień?

rielev
12-04-2010, 12:58
Aha, rozumiem, to "serwer nrXXX zainstalowany" nic nie mówi.

Widzę już o co chodzi.
Domenę masz skonfigurowaną na swoim serwerze, tam masz dla niej strefę i tam podajesz serwery MX OVH, skoro nie chcesz korzystać z poczty skonfigurowanej na serwerze, tylko z MX Planu.

Jezeli chodzi o pocztę, to na swoim serwerze nie konfigurujesz nic, oprócz odpowiednich wpisów w strefie domeny. Skoro masz tam pleska, to wszystko mozesz zrobic przez panel.

Jeżeli Twój serwer przestaje odpowiadać, to automatycznie nie działa też DNS. Domena nadal powinna działać, ponieważ jest tez podpieta do zewnętrznego DNS secondary, ale nie będzie to trwało wiecznie.

Możesz to obejść, aktywując strefę domeny w managerze i przedelegowując domenę na DNS OVH, tylko w polu A podając IP swojego serwera. W takim wypadku, nawet jak serwer przestanie funkcjonowac poprawnie, to poczta nadal będzie dostarczana.

Najlepiej wklej całą zwrotkę jaką otrzymałeś, a nie tylko fragment z błędem.

sonieczka
12-04-2010, 12:40
Nie wiem czy się zrozumieliśmy, nie podałem numeru w sensie ks5358.kimsufi.com tylko numer serwera z emaila, który otrzymałem po instalacji.

[ksxxxx.kimsufi.com] Serwer nr5358 zainstalowany
Jeżeli to jest ważne, wyślę Ci PM z informacjami, których nie chce ujawniać publicznie.

rielev
12-04-2010, 12:29
Na pewno 5358? Takiego nie odnajduję...

sonieczka
12-04-2010, 11:56
Witaj

Serwer dedykowany Kimsufi (nr5358), System CentOS 5.1 z Pleskiem 9.2
Domena .org. (nazwy nie chce podawać) Domena jest w OVH.

Używam programu Putty do łączenia się poprzez SSH.

Obecnie dane wprowadził nam już ponownie giasek, który zajmuje się administracją serwerów, dziękuje bardzo. Niedługo zlecę mu przegląd i konfigurację tego pechowego i felernego serwera bo mam już dość problemów z nim. Jak nie kości RAM się rozsypią to coś innego.

Jednak proszę o odpowiedź na moje pytanie, gdyż skoro temat już zacząłem to nie powinien pozostać bez odpowiedzi a informacja przyda się innym osobom, które nie potrafią sobie tego skonfigurować :/

Dziękuje bardzo.

rielev
12-04-2010, 09:35
A jaka domena? Jaki serwer?

sonieczka
11-04-2010, 23:20
Witam

Mam zapytanie odnośnie konfiguracji dnsów.

Mieliśmy skonfigurowane DNSy kilka dni temu przez admina i skrzynka email działała elegancko. Dzisiaj serwer zaliczył zwis i wykonany został reboot.

Po tej akcji utracone zostały wprowadzone ustawienia:

MX 100 mxb.ovh.net.
MX 5 mx4.ovh.net.
MX 1 mx3.ovh.net.
Skrzynka wysyła emaile, ale nic nie odbiera, emaile wracają z informacją:

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 553 553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1) (state 14).
Co się dzieje z tym serwerem? Nie zapisuje ustawień firewalla, nie zapisuje ustawień LOCALE, teraz się okazuje, ze nie ma trwałego zapisu ustawień skrzynki email.

Prosiłbym o informacje co może być tego przyczyną i ew jak to naprawić.

Również liczę na informacje jak wprowadzić ponownie te ustawienia dns przez putty aby email zaczął działać poprawnie. Nie chce sie wiecznie kogoś prosić o wsparcie a informacja sie przyda gdy następny raz znowu trzeba będzie wykonać reboot

Pozdr