We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zadania Cron

mlodszy
15-03-2010, 19:19
Kod:
0 * * * * root rm-f /home/strona/updatetrimm.php
No przy takim wpisie to nie ma prawa działać ;]

A dlaczego ... No cóż. Nie ma polecenia rm-f tylko rm -f jak już coś. Druga sprawa to po co ten root? No nie mów że wpisałeś to do crontab'a roota? Wystarczy to na zwykłym userze uruchomić.

giasek
15-03-2010, 16:45
A co mówią logi, zadanie jest uruchamiane ? Inna sprawa, że może się uruchamiać, ale oczekiwany efekt nie jest realizowany. Polecam Tobie wpisanie wszystkich poleceń, które mają zostać wykonane do jednego skryptu i wywołanie tego skryptu poprzez cron`a. W skrypcie wpisuj pełne ścieżki do binarek, które wywołujesz lub zaraz po shebang`u exportnij sobie zmienną PATH z właściwymi ścieżkami przeszukiwań.

TheJonesh
15-03-2010, 16:33
Nie odpala, tzn nie zmienia się długośc podglądu nagrania.

Jak sprawdzić czy dodana komenda jest uwzględniona przez demona ? Druga sprawa, to pytanie czy czynności które wykonałem są poprawne, tzn czy tak to powinienem zrobić, czy jeszcze trzeba gdzieś wpisać jakąś czynność.

giasek
15-03-2010, 15:48
Co to znaczy "chyba nie odpala" ? Albo się odpala, albo nie i możesz to sprawdzić w logach.

TheJonesh
15-03-2010, 14:38
Hej,
Uruchomiłem na serwerze skrypt który wymaga wpisu w cronie. Poczytałem co nie co na googlu o cronie ale chyba coś przeoczyłem i wpis nie funguje.

Dodałem taki wpis do pliku crontab w shellu
Kod HTML:
0 * * * * root rm-f /home/strona/updatetrimm.php
Sprawdzałem czy działa i niestety chyba nie odpala tego polecenia. Prosiłbym o jakąś sugestię w tej sprawie.