We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

serwery gier a licencja

forumowicz
14-03-2010, 23:23
Raczej wogóle nie mam zamiaru wchodzić w ten biznes. Tylko ostatnio trochę czytałem na różne tematy jak gry, wirtualizacje itp. i nasunęły mi się te wątpliwości, ale dobrze wiedzieć że lepiej bawić się steam i spać spokojnie

mlodszy
14-03-2010, 22:49
Ty nie jesteś odpowiedzialny za osoby które się podłączą tylko za serwer. Żeby serwer działał w trybie non-steam to trzeba mieć pliki przerobione, czyli nieoryginalne. Polecam jednak nie wchodzić w biznes non-steam. Według mnie ma to swoje ... Nadmierne ryzyko. I za taki serwer możesz zostać pociągniety do odpowiedzialności.

forumowicz
14-03-2010, 22:38
To czy serwer jest steam czy nonsteam to decyduje się stawiając serwer??
Do końca jeszcze nie rozumiem kwestii legalności, weźmy taki przykład że ściągam z Internetu i instaluje na serwerze znane serwery gier na linuxa i mam jakiś graczy, to czy robię to w pełni legalnie?? i jeżeli podłączają się do mnie gracze z legalnymi i nielegalnymi grami to czy ponoszę wtedy jakąś odpowiedzialność? Bo to zbyt piękne mi się wydaje i brakuje mi tu haczyka

Akira
14-03-2010, 19:38
Steam - tylko osoby posiadające oryginalną wersję gry mogą zagrać na takim serwerze
nonsteam - "piraty". Serwer publiczny i prywatny różni się tylko tym, że na prywatnym jest hasło ustawione. Dlatego są tańsze ponieważ bardzo żadko gra tam ktoś. Do publicznych częściej się podłączają przypadkowi ludzie, a więc jest cześciej użytkowany.

forumowicz
14-03-2010, 18:54
witam, ostatnio zainteresowaly mnie serwery gier i chcialbym sie dowiedziec jak wyglada kwestia prawna, wszedzie opisane sa instrukcje jak krok po kroku zainstalowac np cs na linuxie, ale nigdzie nie znalazlem na jakiej licencji sa te gry? Jaka tak naprawde jest róznica pomiedzy wersjami steam i nonsteam, oraz jak to jest ze sprzedawaniem slotów czy zarówno do serwerów publicznych jak i prywatnych uzywana jest ta sama wersja serwera? Przepraszam za brak polskich znakow ale skyfire ich do konca poprawnie nie rozumie:/