We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

RAID 0 - FreeBSD 7.1 How

fakir
04-07-2010, 22:09
Dzięki giasek za odpowiedz. Jeśli chodzi o dane to nie ma czego przerzucać świeża instalacja systemu. Rozumiem zagrożenie raid0 natomiast potrzebuje więcej przestrzeni dyskowej. Dziekie za link tylko wszędzie jest napisane jak stworzyć raid0 a jak sie jego pozbyć raid1 czyli bez złego wpływu na / i reszte:

Kod:
/dev/mirror/gm0s1d

giasek
04-07-2010, 21:19
Cytat Napisał fakir
Naturalnie chce się pozbyć gm0s1d i następnie zrobić to w raid0. Czy jest to możliwe w kilku ruchach czy potrzeba przeinstalować system w rescue
Polecam to zrobić z rescue, jak sobie dane przerzucisz gdzieś na inny serwer to je zachowasz. Pamiętaj w raid0 dane są rozłożone na dwa dyski jak Ci padnie dysk, to masz pozamiatane.
Polecam poczytać ten link.

I takie małe pytanko jaki system plików polecacie UFS czy ZFS?
Jak używam ufs + gjournal.

fakir
04-07-2010, 16:40
Cytat Napisał psych0l
Czy ty w ogole widzisz gdzie napisales ? to nie jest forum Gentoo to forum FreeBSD.
Czy ty w ogóle potrafisz czytać ze ZROZUMIENIEM??? Tak to jest forum FreeBSD.

Dziecko po pierwszym zdaniu wywnioskuje, że pytanie dotyczy freebsd:

Cytat Napisał fakir
Przyłączę się do pytania poprzednika dlaczego brak z poziomu managera raid0 dla freebsd i nie ważne czy to wersja 7.x czy 8.x.

psych0l
04-07-2010, 01:35
Cytat Napisał fakir
Przyłączę się do pytania poprzednika dlaczego brak z poziomu managera raid0 dla freebsd i nie ważne czy to wersja 7.x czy 8.x. Teraz moje pytanie jak rozegrać całą ta sytuacje w miarę szybko, prosto (ale to pewnie tylko w erze) i bezboleśnie. Obecnie sytuacja wygląda tak:

Filesystem Size Used Avail Capacity Mounted on
/dev/mirror/gm0s1a 9.5G 456M 8.3G 5% /
devfs 1.0K 1.0K 0B 100% /dev
/dev/mirror/gm0s1d 441G 4.0K 405G 0% /home
procfs 4.0K 4.0K 0B 100% /proc
devfs 1.0K 1.0K 0B 100% /var/named/dev

Naturalnie chce się pozbyć gm0s1d i następnie zrobić to w raid0. Czy jest to możliwe w kilku ruchach czy potrzeba przeinstalować system w rescue od nowa co będzie się wiązało z nie lada wyczynem dla amatora który miał styczność z gentoo na początku (jednak system nie dla mnie...) i obecnie tylko debian/centos.

Sugestie ew. jakieś tutki mile widziane

Edit:

Czy ty w ogole widzisz gdzie napisales ? to nie jest forum Gentoo to forum FreeBSD.

fakir
03-07-2010, 19:32
Przyłączę się do pytania poprzednika dlaczego brak z poziomu managera raid0 dla freebsd i nie ważne czy to wersja 7.x czy 8.x. Teraz moje pytanie jak rozegrać całą ta sytuacje w miarę szybko, prosto (ale to pewnie tylko w erze) i bezboleśnie. Obecnie sytuacja wygląda tak:

Filesystem Size Used Avail Capacity Mounted on
/dev/mirror/gm0s1a 9.5G 456M 8.3G 5% /
devfs 1.0K 1.0K 0B 100% /dev
/dev/mirror/gm0s1d 441G 4.0K 405G 0% /home
procfs 4.0K 4.0K 0B 100% /proc
devfs 1.0K 1.0K 0B 100% /var/named/dev

Naturalnie chce się pozbyć gm0s1d i następnie zrobić to w raid0. Czy jest to możliwe w kilku ruchach czy potrzeba przeinstalować system w rescue od nowa co będzie się wiązało z nie lada wyczynem dla amatora który miał styczność z gentoo na początku (jednak system nie dla mnie...) i obecnie tylko debian/centos.

Sugestie ew. jakieś tutki mile widziane

Edit:

mastodont
04-03-2010, 16:47
Przeczytaj to.

user
04-03-2010, 15:58
Nie moge przeinstalowac, przez manager OVH do RAID 0, w linuxie postawienie przez rescue RAID 0 nie sprawia mi zadnego problemu, ale FreeBSD jestem swiezak, czyli tak naprawde problem mam z podstawami

no4b
04-03-2010, 15:27
A z czym konkretnie masz problem?

user
04-03-2010, 10:59
Witam serdecznie,

czy moze mi ktos pomoc w stworzeniu RAID 0 na FreeBSD?

Bede bardzo wdzieczny

pozdrawiam