We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Urochamianie skryptów o określonej porze


PrzemekGierski
15-01-2006, 00:26
A jaki to problem? Na dowolnym linuxowym shellu ustawiasz crona, żeby o np. 24 odpalił Ci linksa albo lynxa, dał wyjście na /dev/null (links http://uniabiolchem.ovh.org/index.php >> /dev/null), u mnie działa, generuje ładny plik z treścią strony, a jak dam na nulla to poprostu wyrzuca treśc, ale skrypt jest odpalony i tym sposobem masz pierwszą metodę na odpalanie skryptu i ją raczej polecam, zaś jako drugi pomysł, jeżeli nie udało by Ci się załatwić shella mogę podsunąć sprawdzanie czasu w skrypcie strony głównej i przy okazji odpalanie przez include skryptu, czyli:
masz plik index.php i tam masz dużo odwiedzin, robisz tabelkę w bazie, albo plik na serwerze, gdzie trzymane jest czy już dziś był skrypt uruchamiany, jeżeli nie to uruchamia go przez include (niech nic nie pisze przez echo ani print), jeżeli jest rekord na dziesiejszy dzień, to nie odpala. Na końcu skryptu dajesz zapisywanie do bazy, czy do pliku dziesiejszej daty.

Zaper
14-01-2006, 21:12
A może istnieje jakiś serwis który by odpalał jakiś tam plik o konkretnej porze?

Łabędź
14-01-2006, 19:54
Cytat Napisał Zaper
Czy jest jakoś możliwe żeby odpalić jakiś tam plik *.php o np. 24:00 ale gdy niema udostępnionego crona dla użytkowników?
Narazie nie.

Jak będzie duże zapotrzebowanie to pomyślimy czy takiego 'cron-a' nie zrobić.

pozdrawiam

Zaper
14-01-2006, 12:10
Czy jest jakoś możliwe żeby odpalić jakiś tam plik *.php o np. 24:00 ale gdy niema udostępnionego crona dla użytkowników?