We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer nie odpowiada.

psych
26-02-2010, 11:28
Niestety nie pomogło to. Dalej systematycznie rebootuje serwer 1-2 razy dziennie. OVH oczywiscie umywa rece. To daje domyslenia niestety.

nixi
10-01-2010, 12:38
Zobacz na wątek:
http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=10151

Tam podałem, jak rozwiązałem tego typu problem u siebie - generalnie właściwa konfiguracja daemona iscsid powinna załatwić sprawę.

psych
09-01-2010, 00:16
Witam,

Widzę że jestem koleją osobą w ciagu miesiaca, która zaklada podobny wątek.

W moim RPSie dochodzi często do zwieszek (serwer odpowiada jedynie na ping, żadne usługi nie odpowiadają). Również syslog się urywa - żadne logi nie zostają zarejestrowane od momentu zawieszenia się serwera. Nie jest możliwe również wysłanie logów na inna maszyne, kiedy serwer się wiesza odpowiada jedynie na ping i nic wiecej sie nie dzieje, pomaga jedynie twardy reset.

Sprawa jest niezależna od systemu zainstalowanego na RPSie. Testowalem go na kilku systemach.

Od dwóch miesięcy próbuje wyjaśnić tę sprawę z ovh, niestety jestem delikatnie mówiąc "spławiany". Karze mi się przedstawić logi - których nie mam, lub zrobić testy sprzętowe - które z kolei nic nie wykazują. A fakt faktem, co kilka dni muszę traktować maszynę twardym resetem.

Po ostatnim, telefonicznym kontakcie z OVH, administrator napisal do mnie ze prawdopodobnie przez duzy ruch i/o mój serwer próbuje przełączyć się w tryb read only - sęk w tym że ja nie mam dużego ruchu i/o, RPS wiesza sie na tyle często ze zniechęca mnie to do jakiegokolwiek jego używania - mam kilka stron na httpd, ale dodam że do zwieszeń dochodzi często w nocy, gdzie praktycznie nic już się na serwerze nie dzieje. Więc ten argument jest dla mnie kolejna próba, pozbycia się problemu..

W związku z tym, że widze tu na forum kilka podobnych tematów, chciałbym zapytać, u jak dużej liczby użytkowników występuje ten sam problem i zapytać się o podpowiedz co jeszcze można w tej sprawie zrobić ? Bo nie wyobrażam sobie korzystania z serwera w obecnej formie.

Pozdrawiam,
Bartosz Chojnacki