We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Domena w ovh.pl serwer własny

elpeo
19-12-2009, 10:33
Przy takich wpisach:

ispconfig:

A knopek.net. 192.168.1.10 0
A mail 192.168.1.10 0
A www 192.168.1.10 0
MX knopek.net. mail.knopek.net. 10
NS knopek.net. ns14.ovh.net. 0
NS knopek.net. dns14.ovh.net. 0

manager:

.knopek.net NS ns14.ovh.net
.knopek.net NS dns14.ovh.net
.knopek.net MX 1 mail.knopek.net
.knopek.net DynHOST 79.163.140.97
www.knopek.net CNAME knopek.net
mail.knopek.net DynHOST 79.163.140.97

serwer poczty działa ( moge odbierac i wysylac maile), ale nie widac strony pod knopek.net.
Moze cos mam zle podczas tworzenia?

oto opcje zaznaczone podczas tworzenia strony knopek.net:

opcje pola automatyczna subdomena:
-none
-www.
-*.

rielev
17-12-2009, 14:38
Skoro Twój serwer mailowy to mail.knopek.net, to taki tezmusisz podać w strefie w managerze. Strefa, którą masz w ispconfig jest ignorowana, bo nie jest aktywna.
Zrób jeszcze pole dynhost dla subdomeny mail.
Jak będziesz wysyłać maila na adres w domenie knopek.net, to pytania o to jaki jest serwer pocztowy będa kierowane do dns14.ovh.net i ns14.ovh.net, dlatego ważne jest, aby tam był dobry wpis.

Pod knopek.net nie wyswietla mi się nic, pewnie jeszcze się u mnie nie rozpropagowało, ale pod IP, które masz aktualnie w strefie wyswietla się panel do logowania, także możliwe, że robisz update IP nie z tego komputera co trzeba

elpeo
17-12-2009, 13:27
w strefie knopek.net w ispconfig mam takie rekordy:

knopek.net A 192.168.1.10
mail A 192.168.1.10
www A 192.168.1.10
knopek.net MX mail.knopek.net
knopek.net NS dns14.ovh.net
knopek.net NS ns14.ovh.net

a w menagerze takie:

.knopek.net MX knopek.net
.knopek.net DynHOST 79.163.154.76 (aktualny)
www.knopek.net CNAME knopek.net

i z tego rozumiem ze gdy jakiś serwer pocztowy chce wysłać maila np do dawid@knopek.net pyta sie dns-a dns14.ovh.net jaki jest serwer pocztowy dla tej domeny. Ten z kolei odpowiada, że knopek.net (czyli 79.163.154.76), wiec serwer pocztowy łaczy sie z moim serwerem i pyta jaki jest adres serwera pocztowego a ten mu odpowiada mail.knopek.net (czyli 192.168.1.10)
Czy dobrze rozumiem kolej rzeczy?

I jeszcze jedna bardzo dziwna sprawa
Gdy łącze sie z zewnatrz wpisujac knopek.net pojawia mi sie strona startowa serwera ftp z mojego adresu lokalnego 192.168.1.11 !!! na porcie 80 tylko ze nigdzie tego nie mam ustawione czyli jakby router przekierowywal port 80 na adres 192.168.1.11 tylko ze nigdzie nie mam tego ustawione, poza tym adres mojego serwera www (czyli 192.168.1.10) jest ustawiony w strefie zdemilitaryzowanej. czy to moze miec jakis wpływ

rielev
17-12-2009, 12:12
Nie musisz usuwać strefy z ispconfig. Podejżyj w tamtej strefie, jaki masz MX ustawiony. Najpewniej coś na zasadzie MX 10 mail.knopek.net. - jeżeli tak, to w managerze misisz ustawić też pole A dla subdomeny mail. kierujące na IP serwera pocztowego.

Skonfiguruj ftp na drugim serwerze i w managerze ustaw pole A dla subdomeny ftp. wskazujące na IP tego serwera.

czy w rekordzie CNAME moge wpisac taka wartosc:
poczta.knopek net CNAME knopek.net/webmail ?
a jezeli nie to w jaki sposob moge to osiagnac?
Nie bardzo. Ja bym próbowała tak: skonfigurować na serwerze vhosta dla subdomeny poczta.knopek.net, który będzie kierował do atalogu, w którym masz webmaila, następnie w managerze pole A dla subdomeny poczta. na IP serwera. W teorii powinno to działać tak, że pole A przekierowuje na serwer, a że na serwerze masz vhosta, to subdomena trafia do odpowiedniego katalogu.
Ja jeszcze tak nie robiłam, ale skoro testujesz, to próbuj i daj znać czy wyszło

elpeo
17-12-2009, 11:50
Przed chwilka ustawiłem w menagerze:
primary dns: dns14.ovh.net
secondary: ns14.ovh.net

rozumiem równiez ze strefe w ispconfig mam usunac i wszystko ustawiac w menagerze....

.knopek.net DynHOST xxx.xxx.xxx.xxx
.knopek.net MX ? (nie wiem co wpisać żeby chodziła poczta na moim serwerze.... też knopek.net?

no ok a teraz co mam wpisać zeby moj komputer 2 w sieci lokalnej byl widziany pod ftp.knopek.net?

ustawic ftp.knopek.net CNAME knopek.net i przekierowac porty 20-21 na routerze na tego kompa?

czy w rekordzie CNAME moge wpisac taka wartosc:
poczta.knopek net CNAME knopek.net/webmail ?
a jezeli nie to w jaki sposob moge to osiagnac?

i ostatnia rzecz
co to znaczy ze mam nie halo w konfiguracji vhosta? w jaki sposob moge to naprawic?

wybaczcie ze jestem taki dociekliwy ale chcialbym poznac zasady jakich trzeba sie trzymac konfigurujac rekordy dns i nie tylko

rielev
17-12-2009, 11:25
Cytat Napisał ollerm
to jest adres lokalny więc dziwne żeby odpowiadało na domene z zewnątrz

OMG, nie zauważyłam, żeczywiście, chyba mi dzisiaj gałki oczne zamroziło (metoda copy'ego-paste'a jast czasami zła xD)
Anyway, dlasza część mojego posta jest dalej aktualna :P

ollerm
17-12-2009, 11:10
to jest adres lokalny więc dziwne żeby odpowiadało na domene z zewnątrz

rielev
17-12-2009, 11:01
Twój serwer nie odpowiada dla domeny.

Kod:
:~$ dig knopek.net @192.168.1.10

; <<>> DiG 9.5.1-P2.1 <<>> knopek.net @192.168.1.10
;; global options:  printcmd
;; connection timed out; no servers could be reached
Skoro masz tam zmienne IP, to lepiej nie wydelegowywuj domeny. Zostaw ją na dns14.ovh.net i ns14.ovh.net, zmień tylko pole A, MX, CNAME, czy jakie tam potrzebujesz.
Jesli zostawisz domenę na DNS OVH, to wszelkich modyfikacji strefy mozesz dokonywać w managerze, jeśli zmienisz DNS-y, to cokolwiek ustawisz w managerze i tak nie będzie brane pod uwage, bo strefa będzie nieaktywna.

ollerm
16-12-2009, 20:49
no to jak wydelegowałeś domene na swój serwer i secondary dns w ovh, to ustawiasz wszystko u siebie w ISPconfig

elpeo
16-12-2009, 19:53
Zgadzam sie ze na zmiennym to szału nie bedzie (mój upload to 64kB/s wiec śmiech) ale to nie o to chodzi. Nie mam zamiaru otwierać firmy hostingowej tylko poznać zasady wspóldziałania tych serwisów. Zanim napisałem posta przeczytałem kilkadziesiat wątków na podobny temat ale nie otrzymałem odpowiedzi na wiele pytań. Poza tym temat jest chyba na czasie wiec wydaje mi sie ze ten wątek może sie przydać dla początkujących takich jak ja.
Ad 1. coś nie halo masz w konfiguracji vhosta
Spoko, ale mógłbyś chociaż przybliżyć w jaki sposób mógłbym to rozwiązać
Ad 2. ustawiasz jak chcesz.. A, NS, MX, TXT, CNAME...
To też wiem, ale gdzie? w ISPConfig czy menedzerze ovh?
Ad 3. ustaw MX
j/w

obecnie mam ustawione w ovh takie oto adresy dns:
primary: ns1.knopek.net
secondary: sdns1.ovh.net

czy rekordy w strefie w ovh mam usunac, a jezeli nie to jakie zostawic?

w ispconfig mam rowniez ustawione
knopek.net NS ns1.knopek.net
knopek.net NS sdns1.ovh.net

czy jest to wykonane poprawnie?

ollerm
16-12-2009, 19:15
a jakie masz łacze?
Ad 1. coś nie halo masz w konfiguracji vhosta
Ad 2. ustawiasz jak chcesz.. A, NS, MX, TXT, CNAME...
Ad 3. ustaw MX

no na zmiennym ip to będzie lipton

elpeo
16-12-2009, 17:22
Witam wszystkich forumowiczów, nigdy nie interesowałem sie sprawą hostingu, domenami aż do teraz. Posiadam warunki, więc chciałbym u siebie w domu postawić serwer www, ftp i poczty. Moje zaplecze to:

1. Compaq proliant dl360 jako serwer www
- system: ubuntu 9.10 wraz z ISPConfig3 zainstalowane i skonfigurowane wg tutorialu "The Perfect server" ze strony http://www.howtoforge.com
-adres lokalny: 192.168.1.10

2. Drugi komp jako serwer ftp
- windows 2003 serwer
- serwer ftp Serv-U (zainstalowany i skonfigurowany)
- adres lokalny: 192.168.1.11

3. Trzeci komp użytku bieżącego

4. Router d-link 2740b
-strefa zdemilitaryzowana ustawiona jest na 192.168.1.10
-zmienne ip

5. Domena w ovh.pl : knopek.net
- w celu aktualizacji ip na windowsie chodzi directupdate skonfigurowany wg opisu na http://pomoc.ovh.pl

W sieci lokalnej wszystko chodzi pięknie
Jeżeli z zewnatrz wpisuje knopek.net to pojawia sie stronka " It works"

Pytania:
1. jak mam ustawić ISPConfig aby po wpisaniu knopek.net pojawiła sie moja strona a nie "It works" (utworzylem strone w domenie knopek.net w zakładce Sites i nic to nie zmieniło)?
2. Jak skonfigurować rekordy w ISPConfig i menedzerze ovh aby wszystko chodziło poprawnie?
3. Jak skonfigurować rekordy aby chodził serwer poczty?
4. Jak skonfigurować ISPConfig aby domena knopek.net byla widziana w lanie ( z komputera 3)?

Mam nadzieje że wyjaśnienia sa czytelne

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc