We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

koszt emaili w OVH - jak to działa ?

rielev
04-12-2009, 14:44
Cytat Napisał Manieek
Po co mam sobie kupowac np. serwer Business z 1000 x 2 GB kiedy sam ich do niczego nie wykorzystam.
A akurat ktoś może potzrebować, bo np. ma firmę z dużą ilościa pracowników

Cytat Napisał Manieek
Z drugiej strony kupowanie planów jest nieopłacalne, no moze przesadzam jest czasem oplacalne czy konieczne gdy mamy najwyzszy server i nie starcza nam 1000 kont. Ale dla 30 kont musze wykupic 5 MX Large + 25 MX Large albo 100 MX Large co daje koszt ok 150 zł jest oczywiste ze lepiej jest kupic serwer pro, podobnie gdy ktos ma pro i potrzebuje kilkaset maili kupi business.
Te usługi się nie "dodają". Aktualna usługa jest zastępowana wykupioną.

Zawsze możesz multidomenie zmienić MX-y na google i utworzyć tam skrzynkę

Manieek
03-12-2009, 21:54
Cytat Napisał rielev
Dokładnie tak jest, multidomena +MX Plan + MX Large.
Chyba, że tak: nowa domena rejestrowana w OVH lub istniejąca w OVH, do niej darmowy start1m i wtedy MX Large.
tak, o tym nie pomyślałem - nie zmienia to faktu ze w perspektywie kilku lat lepiej wychodzi wziac jakis server wirtualny.

Cytat Napisał rielev
Ewentualnie e-mail w domenie głównej + alias dla multidomeny.
Jeszcze inaczej: MX Plan + konfiguracja u klienta programu pocztowego tak, żeby po pobraniu wiadomości od razu kasował je z serwera.
nie do zaakceptowania, 1) brak profesjonalizmu i konkurencyjnosci na rynku 2) kilka większych maili zapycha konto.

Po co mam sobie kupowac np. serwer Business z 1000 x 2 GB kiedy sam ich do niczego nie wykorzystam. Z drugiej strony kupowanie planów jest nieopłacalne, no moze przesadzam jest czasem oplacalne czy konieczne gdy mamy najwyzszy server i nie starcza nam 1000 kont. Ale dla 30 kont musze wykupic 5 MX Large + 25 MX Large albo 100 MX Large co daje koszt ok 150 zł jest oczywiste ze lepiej jest kupic serwer pro, podobnie gdy ktos ma pro i potrzebuje kilkaset maili kupi business. Ale to są niepotrzebne koszta i niewygoda administracji. Zawsze moge wziac server prywatny lub dedykowany tam pewnie moge miec wlasne serwey POP i SMTP ... ale sam musze ustawiac, administrowac itp.

Generalnie czar OVH prysł niby oferta bardzo ciekawa ale server wirtualny to nie serwer tylko serwer + domena a to wiele zmienia. W cenie Servera Pro lub Business da sie znaleźć inne oferty u potentatów na polskim rynku - moze mniej miejsca na www ale sa inne zalety (emalie, liczba baz, itp.) a szkoda bo na pierwszy rzut oka servery w OVH wydawały mi sie idealne :-/

Moja sugestia zwiększyć konta w MX Plan do jakiejś wielkości która nie byłaby smieszna i zenujaca (np 250 MB) lub dac MX Large jako opłate jednorazową.

rielev
03-12-2009, 10:48
Dokładnie tak jest, multidomena +MX Plan + MX Large.
Chyba, że tak: nowa domena rejestrowana w OVH lub istniejąca w OVH, do niej darmowy start1m i wtedy MX Large.
Ewentualnie e-mail w domenie głównej + alias dla multidomeny.
Jeszcze inaczej: MX Plan + konfiguracja u klienta programu pocztowego tak, żeby po pobraniu wiadomości od razu kasował je z serwera.
Na wirtualnych jest ograniczenie wielkości wiadomości wraz z załącznikiem: 15MB.

RecoNet
03-12-2009, 06:14
To jest dobre pytanie.

OVH wygląda na bardzo miły hosting i wręcz godny polecenia gdyby nie mankament poczty... dobra..mogę dokupić MXplan dla domeny mojego klienta...ale bez przesady..25 mb?
Mam na swoim koncie głównym 2gb i jest fajnie... i przekazałbym takie konto klientowi gdyby nie pokazywał się mój adres domeny.

NP. zakupuje multidomenę dla firmy XXX
plan MX dla firmy XXX

i po 2 dniach do mnie dzwonią że skrzynka im się zapchała... No to teraz muszę wykupić LargeMX czy jakoś tak żeby mieli 2gb
i moja inwestycja staje się nie warta świeczki bo sam nie wykorzystam 2gb x ileś tam a chętnie bym się nimi podzielił gdyby nie to że zamiast biuro@xxx.pl będą szły maile do xxx@mojadomena.pl.

Jest to wysoce niezadowalające :/

Manieek
03-12-2009, 01:06
Przegladalem nawet studiowalem wrecz oferte ovh i zrozumienie tej francusko polskiej mysli mnie przeroslo.
Cel: serwer z wieloma stronami dla klientow. Rozwiazanie wydawalo sie proste ... kupuje serwer Business czy Pro, kupuje domeny, w razie potrzeby dokupuje bazy danych i wykorzystujac opcje multidomeny wszystko hula ze az milo. Ale co z mailami?
Maile musze kupic do kazdej domeny ... ok wiec biore np. Mx Plan np 5 kont za 24.28. Ale nie moglem uwierzyc w to ze ewentualnie kupuje konta 25 MB. Zadzwonilem do pomocy potwierdzono kupuje całe, niewiarygodne 25 MB i poinformowano ze moge kupic wiecej w MX Large (ale dopiero gdy wczesniej kupie MX plan bo sama domena nie moze miec od razu MX Large, czyli musze nabyc jedno i drugie czyli w MX large za 60 zł/rok dostane 5 x 2GB).
Reasumujac tak:
1 rok - domena pl + MX plan + MX large = ok. 97 zł
nastepny rok - odnowienie pl + MX large = ok 105 zł
+ czesc opłaty za hosting.
Wychodzi na to ze kupujac do kazdej domeny serwer Personal za 117 zł rok dostane 10 x 2GB na maile (a nie 5 x 2GB), domene w cenie, nie potrzebuje tez odrebnego hostingu, nie musze dokupywac baz danych itd.

Albo ja to źle rozumiem albo to jest chora logika OVH? Konta 25 MB (to raptem kilka emaili z wiekszymi załącznikami, zreszta na niektorych portalach zalaczniki przekaczaja juz 25MB). Wiekszych kont nie oplaca sie kupowac bo lepiej kupic server wirtualny, choc w zasadzie go nie potrzebuje tylko kont email.

Pytanie teraz czy ja tego mechanizmu nie rozumiem albo zle jak dzwonilem mnie poinformowano albo na prawde to tak działa?