We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[RPS] Problem z bazą danych

dzimi
26-11-2009, 08:11
Cytat Napisał Nevetny
Witam!
Chcę zainstalować Magento na moim RPSie.
nie pójdzie ci Magento na RPSie tak jak byś tego oczekiwał... będzie baaardzo wolne (z racji cachowania dużej ilości danych na dysku... a dysk w RPSie to powolne iSCSI/NFS, o bazie SQL nie wspominając...)

ollerm
25-11-2009, 22:03
oblukaj przez ssh sobie logi. wysłałem PMke

Nevetny
25-11-2009, 21:17
Cytat Napisał ollerm
logi są w /var/log/....
zakomentowaleś wpis skip-innodb? czy z tej strony wrzuciłeś na przypał i teraz sie zastanawiasz dlaczego nie działa?
Aż tak źle ze mną nie jest Logów nie mogę otworzyć przynajmniej, korzystając z tej przeglądarki w Webminie.

... widzę, że zajmujesz się administracją, za jaką kwotę byłbyś w stanie odpalić mi ten serwer MySQL i uruchomić InnoDB?

ollerm
25-11-2009, 21:08
no to zatrudnij administratora
logi są w /var/log/....
zakomentowaleś wpis skip-innodb? czy z tej strony wrzuciłeś na przypał i teraz sie zastanawiasz dlaczego nie działa?

Nevetny
25-11-2009, 20:44
Żebym jeszcze wiedział gdzie są te logi... naprawdę zielony jestem

no4b
25-11-2009, 19:27
Przeczytać logi, poprawić błąd.

Nevetny
25-11-2009, 18:04
No spoko, dzięki za pomoc, chociaż teraz jest jeszcze gorzej niż było

Pliki w my.cnf pozmieniałem, zapisałem, nic nie dało. Postanowiłem zrestartować serwer. Wszystko się odpaliło oprócz... serwera MySQL.

Dysponuję Webmin'em, jednak poprzez niego MySQL nie da się uruchomić... po prostu wyskakuje błąd:

Kod:
Nie udało się uruchomić bazy danych :

* Starting mysql ...
 * Starting mysql (/etc/mysql/my.cnf)
 * MySQL NOT started (0)
Pozostaje mi przeprosić za brak wiedzy, ale serwer VPS mam po raz pierwszy. Proszę jedynie o drobną pomoc...

ollerm
25-11-2009, 14:21
google wyłaczyli? ma racje że kieruje na dokumentacje, bo to czyste lenistwo! przez ten czas to znalazłbyś to 666 razy.
ale masz gotowca: http://tinyurl.com/yf39ems pierwszy link nawet..

Nevetny
25-11-2009, 13:33
Jest tu ktoś?? Zależy mi na czasie w tej kwestii, a niestety support w ovh nie pomaga tylko kieruje na dokumentację, która jest napisana w dość niedbały spokój.

Nevetny
24-11-2009, 17:04
Witam!

Chcę zainstalować Magento na moim RPSie. Podpiąłem już domenę, stworzyłem bazę danych jednak pojawia się następujący problem (podczas instalacji magento, po podaniu danych bazy):
Kod:
Database server does not support InnoDB storage engine
Database connection error
Co zrobić w tej sytuacji? Dodam tylko, że moja znajomość RPS jest dość mała. Do dyspozycji mam panel Webmin oraz Ovhm.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.