We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[DirectAdmin]

emilsiwy
12-12-2010, 11:33
OK ustawione, juz widać na http://www.intodns.com/hostsms.pl ze sie zmienilo.

W rsellerze w NameServers mam wpisane ns1.hostsms.pl i ns2.hostsms.pl

Dla ip serwera mam
91.121.132.35. NS ns1.hostsms.pl.
213.186.33.199. NS ns2.hostsms.pl.

Tutaj dla domeny:

rielev
12-12-2010, 11:08
Po pierwsze, to powinieneś ustawić ns1 i ns2 na dwa różne adresy IP. Jako secondary DNS ustaw IP serwera DNS OVH. Dla serwerów z oferty OVH to będzie sdns1.ovh.net a dla kimsufi ns.kimsufi.com.

Drugą domenę dodaj w managerze do sdns1 a na swoim serwerze utwórz dla niej poprawną strefę DNS.

emilsiwy
11-12-2010, 19:18
hostsms.pl <-- teraz ustawilem domene na IP serwera/
w DA ns1 i ns2 dalem na ip serwera.

np. chce podpiac domene gsmsite.pl
pod ns1.hostsms.pl i ns2.hostsms.pl i niestety nie dziala

http://www.intodns.com/gsmsite.pl

Pik-Pok
11-12-2010, 13:10
ile czasu uplynelo? i moze podalbys nazwe domeny? zawsze to bedzie troche latwiej pomoc

emilsiwy
10-12-2010, 19:34
Hej, mam problem z własnymi DNS.

Ustawilem w DA DNS Administration, przy domenie
ns1 A 91.121.*.* <-- IP mojego serwera
ns2 A 213.186.33.199 <-- DNS ns.kimsufi.com

Oczywiscie w DNS Secondary wybralem doatkowe ip wpisalem swoją domenke i dodaj.

W koncie resellera w Nameservers wpisalem
ns1.domena.pl
ns2.domena.pl

Domene mam w nazwa.pl wiec wpisalem
ns1.domena.pl ->> 91.121.*.*
ns2.domena.pl ->> 213.186.33.199

Niby wszystko działa jednak po zaparkowaniu nowej domenki na resellerze i wpisaniu moich dnsów nie łapie. A gdy spinguje ową domene na serwerze wszystko dziala.

np. parkuje domena2.com wpisuje ns1.domena.pl i ns2.domena.pl

wpisuje na kompie ping domena2.com <-- nie działa
na serwerze ping domena2.com <-- dziala

Bardzo proszę o pomoc, zmienialem serwer na nowy i takie cuda sie dzieją. Na starym nie mialem problemów. Wpisalem tylko dnsy w resellerze oraz domene przypisalem do IP serwera i to wystarczyło aby wszystko dzialalo a tutaj jakies problemy;/

rielev
30-11-2009, 23:56
Podaj nazwę serwera i domeny.
Powtarzam po raz tysięczny, nikt nikomu nic nie ukrsdnie, a życie ułatwi to wszytkim.
Naprawdę, tak jest prościej sprawdzić, co jest nie tak.

looqash84
30-11-2009, 16:51
Witam
Podepnę się do rozmowy .

Zajmuję się tworzeniem stron www i potrzebuję hostingu dla tych stron. Wolał bym aby nsy wyglądały tak: ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl bo to i lepiej dla klientów i dla mnie wygodniej. i teraz przejdę do sedna sprawy

Dodałem domenę w directadminie i pododawałem rekordy A, ale jak chcę przekierować na te ns'y domenę to mi wywala jakis komunikat że "Host jest nierozwiązywalny w systemie DNS"
Co robię źle ?? Dodam że domena wykupiona w OVH.

podam jak u mnie wygląda strefa tej domeny:

ftp A moje IP
localhost A 127.0.0.1
mail A MOJE IP
ns1.mojadomena.pl. A IP SERWERA
ns2.mojadomena.pl. A 213.251.188.140
pop A IP SERWERA
smtp A IP SERWERA
MOJADOMENA.pl. A IPSERWERA
www A IPSERWERA
mojadomena.pl. NS ns1.MOJADOMENA.pl.
mojadomena.pl. NS ns2.MOJADOMENA.pl.
mail MX 10
MOJADOMENA. TXT "v=spf1 a mx ip4:IP SERWERA ~all"

z góry dzięki za podpowiedź

rielev
19-11-2009, 23:55
Primary dns to nazwa Twojej maszyny, na której masz skonfigurowaną domenę, secondary dns to sdns1.ovh.net. Domenę dodajesz do secondary w managerze, nazwa maszyny => usługi => dns secondary.
Jeżeli chcesz mieć inne dnsy, np. ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl to wtedy w strefie mojadomena.pl na serwerze swoim konfigurujesz 2 dodatkowe pola A:
ns1 IN A Twoje_IP
ns2 IN A 213.251.188.140 (to ip sdns1.ovh.net)

Analogicznie, możesz dodać drugą i kolejne domeny, mogą mieć dns: Twoja maszyna i sdns1.ovh.net, lub ns1.domena2.pl i ns2.domena2.pl po stworzeniu wpisów w strefie dla domena2.pl.

tomek_tomek
19-11-2009, 22:28
no rozumiem, a co w przypadku gdym chciał posadzić inne domeny na tym VPS na domenie ?

ale hm...
powiedzmy ze mam na myśli cos takiego jak mini hosting (oczywiscie to przyklad) ze na vpsie jest domena główna(zarejestrowana w ovh - domena.net) i z niej ma powstac serwer nazw żeby brat mógł swoja domene zaparkować na tym dnsie ns1.domena.net i ns2.domena.net i chodzi głownie jak w DA takie servery nazw stworzyć i jak odpowiednio dobrać przekierowania w panelu, bo na dobra sprawę jeśli jeszcze nie mam servera nazw to wpis primary ns1.domena.net mało da? chyba ze pójdzie za IP o ile się nie mylę.?
i jakimś dziwnym trafem będzie można parkować domeny
Temat dość dlugi, ~ konfiguracja DA powiedzmy hmm

znalazłem coś takiego http://www.mysql-apache-php.com/dns-tutorial.htm i w sumie o takie coś mi chodzi, tylko domene mam z ovh w polu A wpisać adres IP czy najpierw stworzy jak link wyżej servery nazw dns i potem podpiąć na te dnsy domenę tylko ze tam pisze ze muszę mieć 2 IP, ale to nie problem
i Tutaj

jutro jak wroce z pracy sie pobawie i dam znac
Pozdrawiam Tomasz

giasek
19-11-2009, 21:53
Nie jest dobrze mieć primary i secondary na 1 maszynie, ale na domowe potrzeby od biedy może być. W panelu OVH masz opcję Secondary DNS i możesz z niej skorzystać, wówczas na Twoim VPSie 1 IP wystarczy - tylko primary DNS.

tomek_tomek
19-11-2009, 21:43
czyli do VPS wystarczy tylko 1 IP? bo chodzi mi narazie tylko o ustawienia domeny w panelu ovh pozniej pomecze sie DA

giasek
19-11-2009, 20:42
Tak musisz mieć 2 adresy IP. Drugi serwer DNS to może być serwer od OVH, w panelu masz opcję secondary DNS.

tomek_tomek
19-11-2009, 18:19
Witam wszystkich
mam taki problem, a mianowcie chodzi o DA...nigdy nie musialem sam nic ustawiac a teraz kupilem vps i no troche mam problem, ale do tematu

mam domene w ovh i vps z directadmin

chcialbym stworzyc serwer DNS ns1.domena.pl i ns2.domena.pl

gdzies na jakiejs stronce rzucilo mi sie ze musze miec 2 adresy IP, dla ns1 1 IP i dla ns2 drugie IP, czy to prawda, na chwile obecna mam 1 IP ale to nie problem,
VPS smiga na Centosie 5 z "wbudowanym" DA, ja aby podmienilem licencje i panel sie wlacza.
czy w panelu ovh dla domeny musze robic jakies specjalne zmiany?? czy po utworzeniu ns-ow wystarczy wpisac je w strefie DNS wraz z IP, no i jak pomyslnie utworzyc te ns-y w panelu da
Pozdrawiam.