We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problemy z instalacją modułów w Joomla 1.5.14

alex51
19-11-2009, 12:42
Do poznania swojej pełnej ścieżki może być przydatny kod php

Kod PHP:
echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'];
?>
Wystarczy go wkleić do NotatnikaSP i zapisać jako plik php z jakąś nazwą sugerującą przeznaczenie np. sciezka.php. Następnie wgrać przez ftp na serwer do głównego katalogu jooml (katalog www) i wywołać w polu adresu przeglądarki. W efekcie zobaczymy pięknie pokazaną pełną ścieżkę dostępu.
Inną sprawa jest możliwość ręcznego instalowania rozszerzeń w joomla, opisane to jest wyczerpująco na wiki.joomla.pl. W razie problemów możesz też zainstalować taką samą wersję joomla na localhost i tam instalować odpowiednio potrzebne Ci rozszerzenia, komponenty czy moduły, aby potem przegrać na serwer do odpowiednich katalogów potrzebne pliki i osobno dodać potrzebne tabele w bazie danych.

rielev
17-11-2009, 19:30
Plik configuration.php
Kod:
var $log_path = '/homez.XXX/user/www/logs';
var $tmp_path = '/homez.XXX/user/www/tmp';

var $ftp_host = 'ftp.domena.pl';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = 'user';
var $ftp_pass = 'hasło';
var $ftp_root = 'www'; => jeśli masz zainstalowaną joomlę w innym katalogu, to ustaw www/katalog_joomli
Jak nie znasz pełnej ścieżki, czyli /homez.XXX/user/ to napisz na pomoc@ovh.pl, podaj nazwę domeny.

rutas3
17-11-2009, 19:04
ftp'a się włączyć nie da, gdyż po wklepaniu nazwy uzytkownika, portu i hasla, oraz użyciu przycisku zastosuj, wyskakuje:

JFTP::write: Bad response
JFTP::delete: Bad response

no i zostają stare ustawienia z odpowiedzią 'Nie' na pytanie włącz FTP .
chyba że z tym adresem coś nie tak, bo zostawiłem domyślny...? (127.0.0.1)

Pik-Pok
15-11-2009, 19:56
zaloguj sie do pnaelu admina i w konfiguracji globalnej sprawdz:
- czy masz wlaczony ftp (ma byc podany adres hosta, nazwa uzytkownika, port i haslo)
- czy masz poprawnie ustawiona sciezke do modulu i do katalogu tmp (powinno być cos na ksztalt: /www/sciezka_do_joomli/tmp/)

rutas3
15-11-2009, 14:02
mam 60gp i ogólnie rzecz ujmując brak doświadczenia
dodałem moduł joomla! 1.5.14 przez panel klienta w OVH i póki nie próbuję dodać do niego czegokolwiek działa bez zarzutu.
ale już próba dodania nowego szablonu kończy się komunikatem:

JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

może ktoś wie gdzie i co powinienem poprawić?

henry
14-11-2009, 18:24
Mam serwer 1000 gp i zaczęły pojawiać sie problemy z instalacją modułów. Chodzi o moduły instalowane indywidualnie a nie te z OVH. Z paczki zip nie da sie nic zainstalować a przez FTP z katalogu pojawia sie najczesciej komunikat - nie dało sie skopiować pliku php. Zgodnie z zyczeniem konsultanta ustawiłem katalog i wszystke pliki modułu na 705 ale to nic nie pomoglo. Dodatkowo wyzerował się ten plik php i wczoraj w zaden sposob nie dalo sie go wgrac, dopiero teraz poszedl.
Dokładnie chodzi o domene obnie.info
Mam kilka ważnych modułów i muszę je zainstalować. Wykorzystanie dysku jest 54%.