We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

dedyki a maile na innym serwerze...

Akira
12-11-2009, 17:39
Może zainteresuj się Google Apps for your domains? Nieograniczona ilość skrzynek na nieograniczonej ilości domen za darmo I do tego ich super webui no i 7 Gb pojemności.

rielev
12-11-2009, 11:45
Najpierw należy dodać domenę do managera (http://pomoc.ovh.pl/ManagerDodajDomene).
Po dodaniu należy wybrać domenę z listy, przejść do zakładki emaile i tam wybrać Zamów MX Plan. Po tym jak usługa będzie już aktywna należy albo zmienic DNS-y domeny na OVH, albo w aktualnej strefie DNS zmienić pola MX na serwery pocztowe OVH (jakie są prawidłowe serwery dla domeny można zobaczyć po aktywacji usługi w zakładce domeny&DNS => strefa DNS, pola MX, podana jest nazwa serwerów i priorytet).

ovhuser
12-11-2009, 10:14
czy mogę prosić o małą instrukcję jak to skonfigurować/kupić/uruchomić "krok po kroku" ? jeśli tak to proszę...

rielev
11-11-2009, 18:10
MX Large jest dostępne tylko dla domen posiadających serwer wirtualny, także w tym wypadku pozostaje jedynie MX Plan (skrzynki 25 MB).

crazyluki
11-11-2009, 16:12
Generalnie - czy na pomoc@ovh.pl pisales?

ovhuser
11-11-2009, 13:59
czy mogę liczyć na jakąś reakcję ??

ovhuser
11-11-2009, 08:30
mam kilka serwerów w ovh

nie chcę na żadnym z nich uruchamiać usług pocztowych

czy mogę wykupić usługę np. mx large dla wszystkich serwerów/wybranych domen z tych serwerów tak aby wszystko bez problemu działało?

jeśli nie to jak to można "ułożyć" aby zadziałało??

w tym momencie mam tak że mam wykupiony w nazwie serwer jakiś tam "pro" i na dnsach mam usługi mailowe przekierowane na ich serwery ale wolałbym mieć wszystko u jednego usługodawcy - chociaż tam jest "piękny panel" - co jest istotne z poziomu moich klientów (przejrzystość i łatwość obsługi) i raczej bezproblemowo/dokładnie działa filtrowanie spamu. czy w ovh istnieje możliwość odpalenia takiego/podobnego panelu (może już jest tylko o tym nie wiem)? co wykupić aby to w ten sposób działało?