We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem Qmail - Wszystko na mój koszt

no4b
04-02-2010, 18:45
Ja bym proponował jednak zastanowić się dlaczego clamd/spamd pada.

looqash84
04-02-2010, 14:11
Cytat Napisał onestep
RPS 1 Gentoo
Poszukuje pomocy w zakresie serwera pocztowego Qmail,dość często pojawia się sytuacja w której qmail się zawiesza lub bardzo wolno przetwarza przychodzącą pocztę.Pomaga restart.Na serwerze działa clamd i spamassasin.Prosze o podpowiedź jak mogę usunąć problem lub ewentualnie jestem w stanie opłacic naprawę tego problemu.
Pozdrawiam.
Też kiedyś miałem ten problem i pomogło to (wiadomość od OVH)

Poniżej podaję skrypt w bash'u, który proszę utworzyć na serwerze i ustawić jego cykliczne wykonanie w CRON'ie:
#!/bin/bash

var=`tail -1 /var/log/mail.log | grep "corrupt or unknown clamd scanner error"`

if [ -z "$var" ]
then
exit 0;
else
/etc/init.d/clamd restart
/etc/init.d/spamd restart
fi

U mnie pomogło

no4b
03-02-2010, 18:14
To co piszesz o RPS to wszystko prawda, jednak jako prosta mailownica po odpowiednim tuningu bez problemu wyrabia.

stachox
03-02-2010, 10:58
backup danych 4 serwerów wirtualnych, reinstalacja i konfiguracja nowego systemu, przywracanie danych. Mnie zajęło to jedną nockę a użytkownicy wielce nie płakali ze mieli kilka h przerwy w dostępie do serwera. Więcej mieli przerw podczas działania gentoo by ovh. Myślę, że jeśli ktoś planuje zrobić coś większego niż "krzak" to powinien zapomnieć o rps, dostęp do dysku jest masakryczny i nie wyobrażam sobie poważnego projektu dźwigać na takim serwerze. A jeśli ma się "krzaki" i nikt nie potrafi pomoc w rozwiązaniu problemu zawieszek, to zmiana systemu wydaje się być najszybszym rozwiązaniem problemu. W końcu najważniejszy jest efekt końcowy - działający poprawnie serwer. Nie każdy problem opłaca się rozwiązywać, nieraz wystarczy go ominąć.

no4b
21-01-2010, 11:01
Nie umiałeś sobie poradzić inaczej, zmieniłeś dystrubucję, ok, Tobie działa i jesteś zadowolony. Nie umiałeś inaczej, w porządku. Ale to jest najgorsze rozwiązanie z możliwych, bo generuje całą masę potencjalnych i realnych problemów, z których sobie pewnie nawet nie zdajesz sprawy, bo masz stronę krzak, którą odwiedza 3 ludzi na krzyż, więc downtime rzędu 3 miesięcy i tak nie robi różnicy.

A rozwiązania nie wskażę, bo nie wróżę z fusów, nie widziałem systemu, konfiguracji, logów. Nie wiem nic poza tym, że jest jakiś tam problem. Wybacz, ale z "boli mnie gdzieś od kiedyś" powiedzianego przez telefon lekarz też Cię nie wyleczy.

stachox
20-01-2010, 22:31
nie uwazam by to bylo kompromitujące mialem dokladnie ten sam problem i po przejsciu na debiana poczta dziala ok. Sam szukałem rozwiązania i go nie znalazlem wiec moze bys się z nami podzilił swoją wiedzą i wskazał rozwiązanie chyba ze boisz sie kompromitacji

no4b
20-01-2010, 13:31
Bardzo Cię proszę, nie kompromituj się poradami w stylu "przejdź na debiana".

stachox
20-01-2010, 09:19
przejdz na distro z debianem i problem zniknie. Do tego zmiana time outow configu iscsi i powinno dzialac bez restartow. Serwer nadal bedzie sie zawieszal jesli dojdzie do przeciazenia IO ale gdy ono ustapi powinien pracowac normalnie.

onestep
05-11-2009, 18:24
r15137.ovh.net

rielev
04-11-2009, 17:44
Podaj nazwę serwera, zerknę

giasek
04-11-2009, 11:47
Przetwarza wolno, bo RPSy mają wolne macierze dyskowe. Być może Twój RPS swapuje co dodatkowo go spowalnia.

onestep
03-11-2009, 20:05
RPS 1 Gentoo
Poszukuje pomocy w zakresie serwera pocztowego Qmail,dość często pojawia się sytuacja w której qmail się zawiesza lub bardzo wolno przetwarza przychodzącą pocztę.Pomaga restart.Na serwerze działa clamd i spamassasin.Prosze o podpowiedź jak mogę usunąć problem lub ewentualnie jestem w stanie opłacic naprawę tego problemu.
Pozdrawiam.