We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Galeria w treści artykułu

wodzunio
03-11-2009, 17:04
Mam nadzieję, że nie zaśmiecam ale nie znalazłem niczego na forum, co byłoby w stanie mi pomóc.
Problem dotyczy grafiki w treści artykułu. Na poprzednim darmowym serwerze używałem Simple Image Gallery do ilustrowania artykułów - nie było żadnych problemów. Teraz cała trudność bierze się z tego, że joomla instalowana w katalogu głównym domeny w istocie tworzy katalog www, dlatego ścieżka dla grafik wyświetlanych w Simple Image Gallery, która powinna wyglądać tak: image/stories, w rzeczywistości musi odwoływać się do www/image/stories w ten sposób w artykule widać tylko wywołanie grafiki, np. {gallery}folder z grafiką{/gallery} zamiast samych miniatur obrazów. Problemem nie jest fakt, iż galeria ta była pisana dla Joomli 1.0 bo mam włączony plugin System-Legacy.
Stąd moja prośba:
  1. Jakich zmian należy dokonać aby SIGallery działał?
  2. Jaki inny dodatek może z powodzeniem zastąpić SIGallery?

PS. Do tego dochodzi jeszcze problem ze standardowym wstawianiem grafiki w panelu Joomli, bowiem cokolwiek nie zrobię (określając właściwe odstępy od tekstu) zawsze wstawiony w treść artykułu obrazek jest wyrównywany do bocznych krawędzi tekstu - paskudnie się stykają!