We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer TS a IP failover

ollerm
07-01-2010, 10:21
w konfiguracji TS wybierasz na jakim ip ma nasłuchiwać serwer.
Zmienne mają chyba w nazwie końcówki *_ip= z tego co pamiętam.
Możesz ustawić na 0.0.0.0 i powinien nasłuchiwać na każdym adresie.
Tak jak Postal napisał, dodaj sobie subdomene ts do konfiguracji strefy, przez webmina.

Postal
06-01-2010, 23:11
Witam,

nie wiem dokładnie jak na tym gentoo-ovh wygląda sprawa binda... ale ja ustawiłem sobie to poprzez dodanie wpisu w konfiguracji strefy dla mojej domeny.

wpis wygląda mniej więcej tak:

Kod:
ts   IN   A   failover_ip
po tym i po przemieleniu DNS, adres ts.failover_ip powinien Ci zadziałać.

aha jak już będziesz zmieniał plik konfiguracji strefy to nie zapomnij o zmianie numeru seryjnego domeny.

Pozdrawiam i mam nadzieję że coś pomogłem ;]

fotoman
31-10-2009, 15:59
Witam, dwa dni temu założyłem RSP opartym na "gentoo-ovh".
dodałem testowo kilka domenek przez OVHM i wszystko śmiga bez problemu. Jednak napotkałem trudność przy uruchamianiu serwera Team Speak. Pakiet ściągnięty, uruchomiony i pora połączyć się z serwerem. Wszystko pięknie, tylko przez adres główny serwera czyli 94.23.xx.xx można się połączyć, o tyle przez failover 188.165.xx.xx już nie. Również nie można się połączyć wpisując adres rxxx.ovh.net.
Proszę o podpowiedź co i jak mogę to pogodzić ze sobą, ostatecznie chciał bym aby wyglądało to tak, że jest domena.pl (która już jest skonfigurowana w ovhm i właśnie jest obecnie na ipfailover i działa bez problemu) i jest subdomena ts.domena.pl i żeby przez taką składnię dało radę wejść na tsa.
Dziękuję z góry za podpowiedzi.

na koniec taki offtop, dlaczego w rubryce "wątki" w menu głównym forum widzę kilkanaście/dziesiąt tematów, a gdy wejdę w daną kategorię to mam jedna-dwa wątki ?