We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kanał RSS dla 60free

PawelGIX
11-01-2006, 20:12
Cytat Napisał ms93
jednak jakos wole ff. nie wiem czemu ale jak wlacze opere to od razu mam ochote przelaczyc sie na ff
U mnie jest identycznie. W Operze głównie denerwował mnie jej czytnik RSS właśnie . IMHO Firefox najlepszy.

Doczekałem się w końcu tego RSS'a, działa bez zarzutu.

ms93
11-01-2006, 16:09
jednak jakos wole ff. nie wiem czemu ale jak wlacze opere to od razu mam ochote przelaczyc sie na ff

Einzeinbleth
11-01-2006, 13:10
{offtop}
Cytat Napisał ms93
ja tam wole ff. w operze denerwuje mnie to, ze jak klikne w pasek adresu to sie pokazuja jakies glupie przyciski (strona domowa, google i jakas wogole niepotrzebna wyszukiwarka) ktore mi przeszkadzaja
To jak Ci sie pokazuja wystarczy na dany przycisk kliknac prawym i wybrac "usun z paska narzedzi" I juz sie nie bedzie pojawial. Gdy wszystkie te przyciski usuneisz - w ogole nic nie bedzie wyskakiwalo.

Jutki
10-01-2006, 20:58
Cytat Napisał Łabędź
Wpisałem w google 'rss specification' i mi się pojawiło:

http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss

Reszta to tylko odpowiedni xsl i są

pozdrawiam
Serdeczne dzięki "Łabędź" za szybką odpowiedź. Zawsze można na Ciebie liczyć na tym forum. To się chwali. Pozdrawiam

Łabędź
10-01-2006, 20:40
Cytat Napisał Jutki
PS Jak tworzy się taki kanał RSS? Może jakiś link na ten temat, bo chętnie bym o tym poczytał?
Wpisałem w google 'rss specification' i mi się pojawiło:

http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss

Reszta to tylko odpowiedni xsl i są

pozdrawiam

Jutki
10-01-2006, 20:23
Cytat Napisał Łabędź
Mamy już kanał RSS z wiadomościami o usłudze 60free
Bardzo mnie to cieszy. Używam na codzień "Foxa", a RSSy to bardzo szybka forma przeglądania newsów. To świetnie, że 60fee cały czas się rozwija. Oby tak dalej. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam.

PS Jak tworzy się taki kanał RSS? Może jakiś link na ten temat, bo chętnie bym o tym poczytał?

ms93
09-01-2006, 19:42
ja tam wole ff. w operze denerwuje mnie to, ze jak klikne w pasek adresu to sie pokazuja jakies glupie przyciski (strona domowa, google i jakas wogole niepotrzebna wyszukiwarka) ktore mi przeszkadzaja

Einzeinbleth
09-01-2006, 17:48
I tak opera lepsza :P Tez ma wbudowana. Wszystko pieknie, gratuluje to imho najlepszy sposob informowania o nowosciach itp. Jest moze mod do vbulletin zeby tworzyl on kanaly rss z forum :>? Tez by sie przydalo ...

ms93
09-01-2006, 16:22
ff ma przeciez wbudowana obsluge rss. nie trzeba do niego zadnych wtyczek.

Łabędź
09-01-2006, 15:25
Cytat Napisał deqko
Dobra. Mniej/wiecej wiem co to jest.
Ale gdzie to wsadzic, to za cholere nie wiem
Polecam Firefox + Sage:

- instalujesz sage
- wchodzisz na stronke 60free i klikasz na ikonke w prawym dolnym rogu ekranu
- dodajesz do 'sage feeds'
- i juz

pozdrawiam

deqko
09-01-2006, 15:12
Dobra. Mniej/wiecej wiem co to jest.
Ale gdzie to wsadzic, to za cholere nie wiem

Łabędź
09-01-2006, 14:54
Mamy już kanał RSS z wiadomościami o usłudze 60free:

http://60free.ovh.org/pl/rss.xml

Jest to wersja 'alpha', więc piszcie jak coś będzie nie tak.

pozdrawiam