We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak usunąć domenę

rielev
17-10-2009, 17:30
Wyślij domenę na pomoc@ovh.pl i poproś o utworzenie strefy od nowa.
Jeżeli nie masz żadnej aktywnej strefy, albo sterfa nie wskazuje na MX OVH, to e-maile utwrzone w managerze nie będą działać.

Pik-Pok
16-10-2009, 21:32
wyslij nazwe domeny na pw.

looqash84
16-10-2009, 21:20
Sprawa wygląda trochę inacze. Mam dodaną domenę i skasowałem jej strefę DNS i teraz mam tą domenę dodaną, ale nie mam jej strefy a jak chcę kliknąć aktywuj strefę DNS i wybieram tam opcje przekierowanie (domyślnę) oraz przekierowania (brak ochrony) to wyskakuje mi że "Ta domena jest już skonfigurowana w naszym systemie".

Rozchodzi się o to że chyba musze skasowac teraz tą domenę w menagerze v3 ale nie mam takiej opcji. Jedyną aktywną opcją jest aktywacja strefy dns ale nie działa bo wyskakuje że taka domena juz jest.

Sorki że zanudzam ale nie wiem jak to zrobić żeby było ok. Poza tym nie działa mi skrzynka pocztowa i wg mnie to coś miałem w tych strefach źle poustawiane i chcę to przekonfigurować. (dodałem konto pocztowe ale nie działa wiec chyba to tu leży problem)

Pik-Pok
16-10-2009, 20:31
usunales domene dla konkretnej domeny. zawsze mozesz dodac nowa domene do panelu i strefy dns ovh . o tu jest napisane jak to zrobic

looqash84
16-10-2009, 19:36
Dobra jeszcze ostatnie pytanie. Bo skasowałem w managerze v3 strefę (całą) :/ i czy da się to jakoś przywrócić ?? bo chcę sobie ustawić coś jeszcze

looqash84
16-10-2009, 13:23
Ok wielkie dzięki za pomoc.

rielev
16-10-2009, 12:55
Żeby je usunąć, trzeba usunąć strefy z naszych serwerów DNS, tyle, że w tym wypadku sdns1.ovh.net nie będzie poprawnie odpowiadał, jeżeli zostaną usunięte.

looqash84
16-10-2009, 12:40
Ale jak usunąć te domeny ?? Tak na przyszłość pytam. Bo nie widzę nigdzie żadnej takiej opcji

rielev
16-10-2009, 12:30
Domena baza-ofert.pl pojawia się w sekcji serwer wirtualny w managerze, bo ma strefę DNS na naszym serwerze. Nie znaczy to, że ma przypisany serwer wirtualny.

sklepcaraudio.pl trzeba jeszcze dodać do DNS secondary i zmienić DNS-y u rejestratora.

looqash84
16-10-2009, 11:39
Baza-ofert.pl oraz sklepcaraudio.pl, i dla tych domen stworzyłem coś takiego jak serwer wirtualny a teraz nie mogę skasowac tego:/ Jeżeli chodzi o bza-ofert.pl to aby przekierować tą domenę na OVH dodałem w webminie i w secondaryDNS ją i podałem wszystkie informacje i jest Ok o to mi chodziło - już się rozpropagowała. Ale teraz został ten serwer wirtualny, który chyba nie jest potrzebny (tak mi się wydaje). mam jeszcze pytanie czy muszę dodawać domenę gdzieś jeszcze poza Webminem oraz managerem v3 w secondaryDNS ?.
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

rielev
16-10-2009, 10:09
Podaj nazwy domen.

looqash84
15-10-2009, 21:34
Cytat Napisał looqash84
Witam

Zakupiłem PRS I i tak dla potestowania dodałem w menagerze v3 nową domenę a później drugą (nie rejestrowałem tylko dodałem istniejącą już domenę nie zakupioną w OVH)

Utworzyło mi się coś takiego jak "serwer virtualny" i te domeny są przypisane do niego.

Nie wiem teraz jak skasować te domeny z listy rozwijanej.

Proszę o jakieś wskazówki.

Z góry dzięki

Czy ktos zna odpowiedź ??

looqash84
15-10-2009, 20:14
Witam

Zakupiłem PRS I i tak dla potestowania dodałem w menagerze v3 nową domenę a później drugą (nie rejestrowałem tylko dodałem istniejącą już domenę nie zakupioną w OVH)

Utworzyło mi się coś takiego jak "serwer virtualny" i te domeny są przypisane do niego.

Nie wiem teraz jak skasować te domeny z listy rozwijanej.

Proszę o jakieś wskazówki.

Z góry dzięki