We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

RPS 1 nie bootuje z dysku

paw-e-l
10-10-2009, 22:39
ano jest standardowo robi za swapa.

buffi89
10-10-2009, 15:42
pendrive i rps ? pierwszy słysze

paw-e-l
09-10-2009, 00:09
Witam
Od pewnego czasu na swoim rps'ie używałem częsci pendive'a do własnych celów :P pendrive ma 2GB więc 200MB uszczknąłem na własny użytek a reszte na swap w takiej konfiguracji serwer działał ponad miesiąc bez zarzutów. Dzisiaj podkusiło mnie żeby uszczknąć troszkę więcej, więc w cfdisk usunąłem wszystkie partycje na flashu i utworzyłem nowe. Dałem reboot i system nie wstał. W rescue przejrzałem /var/log/kern.log i nie ma śladu po uruchamianiu systemu zakomentowałem w fstab partycje z pendrive'a, zrobiłem reboot i dalej nic. No to znowu rescue, patrze kern.log a tam znowu pustka, ani śladu po uruchamianiu systemu. Ustawiłem w menadżerze ovh kernel z neetboota i system się normalnie odpalił, swap i druga partycja z pendrive'a działają.

Dlaczego nie mogę zbootować z hdd? I co ciekawe dlaczego w kern.log nie ma żadnych informacji/błędów z uruchamiania systemu (gdy próbuję bootować z hdd)?

Zazwyczaj sam rozwiązuje problemy z pomocą google ale tym razem mnie przerosło i proszę o pomoc.

Byłbym zapomniał. System to debian lenny.

Pozdrawiam