We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przekierowanie poczty

korneliusz
09-01-2006, 11:22
To pięknie . Mam nadzieje, że niedługo wasze serwer będą przekierowywać pocztę na wp.pl. Pozdrawiam i dzięki

sancio
09-01-2006, 11:06
Cytat Napisał korneliusz
Witam,
:
Connected to 212.77.101.4 but sender was rejected.
Remote host said: 550 BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Please see http://spf.pobox.com/why.html?sender...ver=smtp.wp.pl
Przekierowanie maili w OVH działa
Powyższy problem wystąpił, ponieważ wp.pl (i kilka innych polskich serwerów mail) wprowadziła system SPF.
Niestety nie wszyscy dostawcy usług hostingowych mają zaimplementowany ten system (OVH jeszcze nie - pracujemy nad tym).

Więcej informacji można poszukać na google: SPF + SRS

PS.
Nie ma to jak ktoś się chce wybić i zatruć życie nie tylko tym od spamu

ms93
08-01-2006, 19:32
moze. domeny .pl dopiero niedawno wprowadzili do oferty ovh. moze to byc spowodowane tez tym, ze operacje na domenie .pl dlugo trwaja. jakis czas temu na utworzenie przekierowanie www na mojej domenie musialem czekac 24h, a teraz tylko 20 minut. moze za jakis czas zacznie dzialac.

korneliusz
08-01-2006, 19:19
Tez uzywam wersji 3 BETA, dokładnie tak samo wpisuje adresy e-mail.
Moze nowa oferta domeny .pl i konta 1000gp jesto nie do konca dopracowana.

ms93
08-01-2006, 19:07
na mojej domenie mikolaj93.info przekierowania dzialaja dobrze.
zalezy tez jakiego managera uzywasz. ja uzywam v3 beta.
masz tu screena z dodawania przekierowan e-mail:

korneliusz
08-01-2006, 18:57
Jak wysyłam na konto na o2.pl to jest to samo.
Gdzies wyczytałem w pomocy, że pożna dodać serwer redirect.ovh.net czy coś podobnego, może to muszę zrobić?

ms93
08-01-2006, 18:37
serwer wp.pl nie przyjmuje niektorych maili. sprobuj wyslac na innego, np. na o2.pl itp.

korneliusz
08-01-2006, 18:26
Witam,
parę dni temu zakupiłem domene .pl wraz z gratisowym serwerem 1000gp. Konfiguruję wszystko przez Managera, jest tam opcja przkierowania poczty,ale nie działa, konta POP tworzą się normalnie, maile są dostarczane na utworzone konta i można się logować przez WEBMAIL'a. W przypadku wysłania listu na adres, z którego wiadomość ma być przekierowana czynność ta kończy się nie powiedzeniem. Mail jest wysłany, ale samo przekierowanie nie działa i przychodzi mail zwrotny z błędem:

Hi. This is the qmail-send program at 21.mail-out.ovh.net.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

:
Connected to 212.77.101.4 but sender was rejected.
Remote host said: 550 BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Please see http://
spf.pobox.com/why.html?sender=korneliusz%40wp.pl&ip=213.186.35.8 3&receiver=smtp.wp.pl

....
mail ten jest znacznie dłuższy.
Czy coś trzeba jeszcze konfigurować dodatkowo w ustawieniach serwera wirtualnego?
Czekam na odpowiedz