We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

proste adresy joomla 1.5.14PL

sd111
04-10-2009, 12:15
niekoniecznie 3 opcji, "Adresy z przyrostkiem" można wyłączyć, według mnie wtedy adres jest bardziej estetyczny (bez końcówki .html)

alex51
03-10-2009, 19:28
W pełni działa ta funkcja dopiero przy zaznaczeniu wszystkich 3 opcji, a mówiąc "localhost" miałem na myśli MOV'amp, do pobrania tutaj, a do poczytania tutaj . Nie sprawdzałem jak to działa na XAMPP.

Łabędź
02-10-2009, 10:03
Cytat Napisał alex51
Przypadłość ta jest związana tylko z serwerami znajdującymi się na ovh, a już na innych (nie wymienię ich nazw z oczywistych powodów) czy też na localhoście forma prostych adresów działa bez żadnych przeszkód.
No właśnie u mnie na 'localhost-cie' nie działa. Dopiero z Rewrite.
Pytanie tylko kto tu coś źle zrobił: 'Joomla', ja czy Ty?

pozdrawiam

sd111
01-10-2009, 20:45
nie mam nic przeciwko, cieszę się że mogłem pomóc

alex51
01-10-2009, 12:29
Wielkie Ci dzięki , u mnie Twój sposób zadziałał. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, to chciałbym Twoją odpowiedź zacytować na forum joomla.pl, gdzie również opisywałem swój problem, ale na razie nikt nie podpowiedział skutecznego rozwiązania.
Pozdrawiam.

sd111
29-09-2009, 18:52
według mnie jedyna opcja na proste adresy to wpis w htaccess:

Kod PHP:
SetEnv PHP_VER 5
DirectoryIndex index
.php
RewriteEngine On
RewriteBase 
/

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.htm|\.php|\.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond 
%{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule 
(.*) index.php 
analizowałem ten temat blisko miesiąc, i tylko to zadziałało, korzystam z tego na dwóch serwisach (joomla 1.5.14).

alex51
23-09-2009, 13:13
Witam.
Zdeterminowany wyszukaniem rozwiązania problemu i brakiem właściwej pomocy ze strony pomoc@ovh.pl zmuszony jestem tu opisać swój przypadek.
Problem dotyczy niemożności ustawienia opcji "Proste adresy" w Zapleczu =>Optymalizacja dla wyszukiwarek. Teoretycznie (i praktycznie na innym serwerze, nie ovh) po zaznaczeniu opcji - Proste adresy takie typowe linki generowane przez joomla:
...index.php?option=com_content&view=article&id=1: witaj-u-joomla&catid=1:najnowsze-wiadomosci&Itemid=50
powinny być przedstawione w następujący, prosty sposób:

...index.php/nowiny/najnowsze-nowiny/witaj-u-joomla
Sytuacja taka nie wymaga żadnej ingerencji w plik .htacess, a nawet nie wymaga jego istnienia, dopiero kolejna opcja Optymalizacji dla wyszukiwarek=>"Korzystaj z mod_rewrite" zakłada konieczność przemianowania pliku htaccess.txt na .htaccess i ewentualnej ingerencji w jego zawartość.

Moim problemem jest brak możliwości skorzystania z pierwszej z przedstawionych możliwości Optymalizacji dla wyszukiwarek => Proste adresy.
Nawet po świeżej instalacji joomla 1.5.14 po wybraniu prostych adresów jakiekolwiek klikniecie w przykładowe "Pokaż więcej" w artykule powoduje wyświetlenie komunikatu:
404 - Nie znaleziono komponentu

Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

1. Użyta zakładka jest nieaktualna
2. Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
3. Adres został wpisany z błędem
4. Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
5. Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
6. Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.

Spróbuj jednej z następujących stron:

* Strona startowa

Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.

Nie znaleziono komponentu
Przypadłość ta jest związana tylko z serwerami znajdującymi się na ovh, a już na innych (nie wymienię ich nazw z oczywistych powodów) czy też na localhoście forma prostych adresów działa bez żadnych przeszkód.

Ufny w otrzymanie pomocy napisałem pod pomoc@ovh.pl i oto jaką dostałem pomoc:

Witam

Proszę zapoznać się z przewodnikiem na temat ModRewrite: http://pomoc.ovh.pl/HtaccessModRewrite

Pozdrawiam

Dział Techniczny
Biuro Obsługi Klienta - pomoc@ovh.pl - 071 786 07 86
----------------------------------------------------
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami na stronie http://prace.ovh.pl
Po ponad dwuletnim korzystaniu z serwerów ovh poradniki w nim przedstawione poznałem na samym wstępie swojej obecności i nadal je co jakis czas odwiedzam.

Może tu się znajdzie ktoś chętny do podzielenia się swoją wiedzą, bo wskazany wyżej poradnik w niczym mojego problemu nie rozwiązuje.