We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer wirtualny: Tylko na rok?

Rysiu
17-09-2009, 23:24
Cytat Napisał borec
Ojej, po pół roku przesiądziesz się na coś mocniejszego i stracisz jakieś 60zł! Majątek słuchaj.
Akurat w tym przypadku to nie jest majątek - oferta najniższa. Gorzej jeżeli ktoś kupi Business / Premium.

Nie wiem ile pociągnie ten serwer ale niejednokrotnie widziałem jak wywalało się userów z wirtualów i wskazywało dedyki.

Zresztą 1 GB SQL [dla Premium] to wcale nie tak dużo, a dedykowany SQL został już opisany przez kogoś innego w wątku na tym forum.

Plusem jest "High Availability". Planowałem część własnego projektu na tym postawić i po kilku miesiącach przejść na dedyka ale jeżeli chcą abym na rok im zapłacił to wolę jakoś przemęczyć się na początku a potem nawet najtańszego kimsufi kupić, a perspektywy będę miał większe.

Może nie będzie to "High Availability" ale przynajmniej zainstaluję tam co mi się tylko podoba.

Te wirtuale są chyba tylko dla osób wymagających bardzo dużej niezawodności i nie grzebiących w systemie.

P.S.

Może tutaj tak porównuję tego wirtuala z dedykami co nie jest na miejscu bo to różne oferty nawet cenowo, ale jak już wspomniałem roczny zakup np. Premium to już spory wydatek. Pewnie nie jeden user zrezygnował z zakupu ale pewnie też OVH nie jeden Euro zyskało na tym - "ktoś kupi i przeboleje" jak to napisał borec.

Mam nadzieję tylko, że nie doczekam takiego dnia gdy serwer dedykowany będę musiał kupić także opłacić z góry za rok.

Crzysiek1
17-09-2009, 21:19
@Rysiu racje to Ty masz, ale roczny okres abonamentowy wystepuje u "wszystkich wiodacych producentow hostingu"
w ovh to nie jest jakis wyjatek.

Rysiu
17-09-2009, 20:25
Cytat Napisał Pik-Pok
jak to co? koniec swiata.
Za rok moje potrzeby mogą być całkowicie inne. Po pół roku moje wymagania wzrosną dwukrotnie, a ja zostanę ze starym serwerem, bo "opłaciłem go na rok z góry i jak teraz zmienić".

Pik-Pok
17-09-2009, 08:07
...ale za rok to nie wiadomo co będzie.
jak to co? koniec swiata.

Rysiu
16-09-2009, 22:30
Hah - Już widzę z boku zapisek: "Zmówienie: 12 miesięcy".

Lekka przesada. Można byłoby z "6 miesięcy" pomyśleć ale za rok to nie wiadomo co będzie.

Rysiu
16-09-2009, 22:23
Właśnie przeglądałem ofertę nowych serwerów wirtualnych i postanowiłem skusić się na Personal.

Już zacząłem składać zamówienie i... Nie ma opcji zakupu na miesiąc? Muszę od razu opłacić z góry na rok? Nie widzę takiej opcji podczas składania zamówienia.