We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ograniczenie per CPU

Rysiu
03-09-2009, 12:27
Zadziwiony owym zjawiskiem postanowiłem szukać informacji.

Nie musiałem daleko grzebać:

All models support: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, Intel 64, XD bit (an NX bit implementation), Hyper-Threading
To informacja z anglojęzycznej wikipedii.

Widziałem, że to coś z CPU... czyli mamy fizycznie dwa core, a wirtualnie już cztery.

Nie wiem czemu OVH nie dodało tego w informacji o ofercie - raczej taka informacja nie ujęłaby im klientów.

Rysiu
02-09-2009, 19:07
Mam ciekawy problem na RPS II.

System to Ubuntu Server 9.04 64-bit ale wcześniej przez chwilkę miałem Ubuntu Desktop 32-bit i problem ten także występował.

Aplikacja którą posiadam nie potrafi obsłużyć równolegle wielu procesorów/rdzeni. RPS II ma dwa rdzenie czyli teoretycznie powinienem uruchomić dwie aplikacje co obciąży całego CPU Na 100%.

Dziwnym trafem po odpaleniu jednej aplikacji obciążenie CPU wzrasta do 25%, dwóch do 50%, trzech do 75%... Jak widać jest jakiś limit % CPU na proces.

Posiadam serwer dedykowany z de facto identycznym czystym systemem Ubuntu Server 9.04 64bit i tam takiego problemu nie ma...

Dziwnie zachowuje się sam top: pokazuje trzy procesy wykorzystujące po ponad 95% CPU. Takie zachowanie byłoby chyba normalne przy procesorze czterordzeniowym ale na pewno nie defaultowo na dwurdzeniowym. Aż z musiałem się upewnić czy OVH dało mi nie za dobry procesor ale kupa... mam Dual Atoma...

Czym jest ten limit spowodowany?

W załączeniu screen top'a.

--- Edit

Sprawdziłem... Po odpaleniu czterech aplikacji obciążenie CPU wzrasta do 100%... Trzeba uruchamiać cztery zamiast dwóch aplikacji? Top pokazuje cztery procesy, z których każdy obciąża CPU na 95-98%...